Тячівський соціальний центр «Парасолька» відсвяткував 10-річчя (ВІДЕО)

Тячівському соціальному абілітаційно-реабілітаційному центру «Парасолька» цими днями виповнюється 10 років. За цей час тут знайшли домівку 24 людини з інвалідністю.


«Парасолька» – модель центру для проживання дорослих осіб з інвалідністю в усій Україні. Ідея заснування центру з’явилася ще у 2005 році, кілька років пошуку підтримки, підготовка – і от у 2009 році завдяки українській БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» та швейцарській асоціацієї «Парасолька», за сприяння благодійного фонду «Віза» і у тісній співпраці з органами соціального захисту населення області пілотний проект стартував.

Як зазначила директор БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій, вирішили створити центр за європейським взірцем. Такого роду заклади є меншими і обов’язковою умовою є розміщення у населеному пункті.


Головним завданням цього закладу є надання можливості сиротам з фізичними та психічними вадами жити в гідних умовах повноцінним життям та максимально бути залученим у життя громади. В майстернях центру вони вчаться шити, вишивати, малювати, робити з деревом… А ще працюють на господарстві.


Самі підопічні кажуть, що життя в «Парасольці» їм до вподоби.


Додамо, що у березні 2019 року в рамках державного пілотного проекту в «Парасольці» було відкрито відділення раннього втручання. Впродовж перших двох місяців за консультацією сюди звернулося близько 30 сімей з дітьми із певними порушеннями розвитку. Однак на цьому в центрі зупинятися не збираються.


У планах – відкриття п’ятиденного центру, щоб батьки на кілька днів могли залишати тут свою дитину чи дорослу особу з інвалідністю. В межах району це б було дуже зручно. А ще в перспективі відкриття соціального закладу для людей похилого віку з інвалідністю.


І насамкінець. Люди з інвалідністю можуть бути і є повноцінними членами суспільства. Варто лише створити їм такі умови життя і праці, які б автоматично інтегрували їх до повноцінної участі у всіх сферах суспільної діяльності.