В Закарпатській ОДА відбулося засідання координаційної ради у справах дітей

Начальник СЮП УПД НП України в Закарпатській області А. Курта зазначив, що за підсумками восьми місяців 2019 року спостерігається зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми, або за їх участю на з 182 у 2018 році до 167 у поточному році Також зафіксовано зменшення на 4,3 % кількості неповнолітніх, які постраждали від скоєння протиправних діянь (з 148 до 141).
Начальник служби у справах дітей С. Якімеліна наголосила, що за оперативними даними станом на 30 вересня 2019 року в області проживає 2133 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Навчаються та проживають в інтернатних закладах для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування 255 дітей, у т.ч., системи МОН – 166 дітей, системи Мінсоцполітики – 47 дітей, системи МОЗ – 42. Ще 9 дітей перебуває на утриманні інтернатних закладів не для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі проблемними залишаються питання підготовки дітей для проживання в сім’ях громадян; спілкування братів/сестер, якщо такі перебувають на утриманні в інших закладах або проживають в сім’ях; робота з батьками, діти яких перебувають на утриманні в інтернатних закладах, з метою поновлення в батьківських правах та повернення дітей на виховання до батьків, тощо.
Також С. Якімеліна зауважила, що наразі в області на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу» розроблено Регіональний стратегічний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, який ґрунтується на положеннях Конвенції ООН про права дитини та принципах Національної стратегії.
Основною метою Регіонального плану є послідовне реформування діючої системи забезпечення прав дітей в регіоні та формування такої системи, яка забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в сім'ї або умовах, максимально наближених до сімейних, на доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг.
За результатами розгляду порядку денного учасники вирішили вживати додаткових заходів у напрямку мінімізації підліткової злочинності в області та посилити відповідальність органів опіки та піклування на місцях щодо розвитку сімейних форм виховання або форм, максимально наближених до сімейних.