В Закарпатській ОДА відбулося засідання координаційної ради у справах дітей

30 вересня відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Ольги Травіної. До порядку денного були включені питання профілактики злочинності серед дітей за підсумками восьми місяців 2019 року, стан захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на утримання інтернатних закладів області та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.


Начальник СЮП УПД НП України в Закарпатській області А. Курта зазначив, що за підсумками восьми місяців 2019 року спостерігається зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми, або за їх участю на з 182 у 2018 році до 167 у поточному році Також зафіксовано зменшення на 4,3 % кількості неповнолітніх, які постраждали від скоєння протиправних діянь (з 148 до 141).


Начальник служби у справах дітей С. Якімеліна наголосила, що за оперативними даними станом на 30 вересня 2019 року в області проживає 2133 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Навчаються та проживають в інтернатних закладах для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування 255 дітей, у т.ч., системи МОН – 166 дітей, системи Мінсоцполітики – 47 дітей, системи МОЗ – 42. Ще 9 дітей перебуває на утриманні інтернатних закладів не для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі проблемними залишаються питання підготовки дітей для проживання в сім’ях громадян; спілкування братів/сестер, якщо такі перебувають на утриманні в інших закладах або проживають в сім’ях; робота з батьками, діти яких перебувають на утриманні в інтернатних закладах, з метою поновлення в батьківських правах та повернення дітей на виховання до батьків, тощо.


Також С. Якімеліна зауважила, що наразі в області на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу» розроблено Регіональний стратегічний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, який ґрунтується на положеннях Конвенції ООН про права дитини та принципах Національної стратегії.


Основною метою Регіонального плану є послідовне реформування діючої системи забезпечення прав дітей в регіоні та формування такої системи, яка забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в сім'ї або умовах, максимально наближених до сімейних, на доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг.


За результатами розгляду порядку денного учасники вирішили вживати додаткових заходів у напрямку мінімізації підліткової злочинності в області та посилити відповідальність органів опіки та піклування на місцях щодо розвитку сімейних форм виховання або форм, максимально наближених до сімейних.