Цієї зими закарпатців атакуватимуть одразу 4 штами грипу


Прогнозами у новому епідсезоні на прес-конференції поділилася завідувачка відділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.


Так, зі слів головного епідеміолога Закарпаття, в області очікується два штами грипу групу А та грип групи В.


— У цьому сезоні, який триватиме з початку жовтня 2019 до кінця травня 2020 року, будуть циркулювати чотири штами вірусу грипу: два А і два види В: вірус, подібний до A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09; вірус, подібний до A/Kansas/14/2017(H3N2); вірус, подібний до B/Colorado/06/2017(лінія B/Victoria/2/87); вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata/16/88/), – зазначила Вікторія Тимчик.


Із чотирьох вірусів новими для області є два – “Канзас” і “Брісбен”.


Найбільше небезпечний «Канзас» А/H3N2.Це той штам грипу, який викликає хвилю важких респіраторних захворювань з досить високою смертністю.


— В групі ризику - нещеплені люди пенсійного віку. Вірусу «Брісбен» (А/Н1N1) теж не було в Україні, він вперше виділений в Австралії. Його основна група ризику – це діти, люди працездатного віку з хронічними захворюваннями (з діабетом, бронхіальною астмою, ожирінням, іншими патологіями) та вагітні, – додає Вікторія Тимчик.
 
Лікарі запевняють, що в краї протигрипових вакцин вистачить всім.


За словами головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Михайла Поляка зараз в медзакладі є всі необхідні засоби для діагностики та лікування грипу: 38 упаковок противірусного препарату озельтамевір та 200 швидких тестів. Лікар зазначив, що додатково буде закуплено препарат Таміфлю та швидкі тести для діагностики грипу.


Mukachevo.net