Експерти спрогнозували, що буде з ціною на картоплю


В Україні різко підвищилася ціна на картоплю. Прогнозують, що ціна на “другий хліб” може піднятися до 40 грн за один кілограм. Ймовірно, навесні буде дефіцит картоплі. Експерти пояснили, що ж сталося з картоплею насправді, – пише Знай.
Ціна на картоплю в порівнянні з минулим роком збільшилася майже втричі. Причин такого подорожчання декілька, проте головна – неврожай, який став наслідком проливних дощів. Поки що зростання цін вдалося трохи пригальмувати завдяки поставкам з Білорусі – там картопля зараз на 40 відсотків дешевше, ніж в Україні.
Серед причин такого попиту на картоплю і росту її ціни називають те, що в Україні скорочується площа приватних угідь, де вирощують овочі виключно для себе. Господарі, які вирощують щось самостійно для власних потреб, виявили нерентабельність цього. Так, вони втрачають близько 30% власних коштів, не рахуючи оплату праці.
Також змінюються покоління. Молодь все більше працює у містах і не збирається вирощувати городину. Багато українців починають усвідомлювати, що продукти дешевше придбати, аніж витрачати сили та час на їх вирощування.
До того ж цього року погода не сприяла хорошому врожаю. Літо було спекотним і не вистачило дощів, аби картопля виросла й щедро вродила.