Осінь: перекопати ділянку або залишити до весни

​Перекопувати чи ні?

Зараз багато "знавців", які нібито безвилазно працюють на своїх ділянках, пропонують нам не лопатою копати город. Натомість рекомендують використовувати поверхневе розпушування ґрунту або просто мульчування його гноєм, соломою або іншими органічними матеріалами. Чи це так? Давайте розберемося!
Чомусь ці "знавці" з ведення садово-городніх робіт забувають при цьому згадати, що під мульчею (будь-якою) щосили розмножуються слимаки. А навесні мульчу треба прибирати в сторону, щоб ґрунт добре прогрівся, інформує Ukr.Media.
Ми помітили іншу тенденцію: врожайність городніх грядок після перекопування набагато вище, ніж при мінімальній обробці. А прихильники мінімальної обробки заявляють, що багато овочів їм не треба, досить і того, що виростає при такому підході.
Є у відмовників городнього перекопування і ще один підводний камінь: при перекопуванні ґрунту восени у величезній кількості гинуть шкідники, які влаштувалися на зимових квартирах. Поверхнева обробка до них не дістає.
І проблем зі шкідниками в цьому випадку більше, ніж при перекопуванні. Крім того, поверхневе розпушування не дозволяє ефективно боротися з бур'янами. Дістати кореневища з глибини можна тільки з допомогою лопати або вил. Плоскорізом Фокіна коріння тільки подрібнюються, в результаті бур'яни будуть рости ще пишніше.
Перекопувати доводиться ще і в тих випадках, коли треба внести добрива. Особливо гній.
Зате мінімальним розпушуванням можна обмежитися на ділянці, чистій від бур'янів: після картоплі, капусти та інших культур, у яких міжряддя і так часто рихлились, а рослини — підгортались.