Посадка малини восени: терміни та методи

​Якщо вчасно провести осінню посадку цього ягідника, то урожай малини можна буде збирати вже в наступному році.

Посадка малини під зиму дозволить вам у наступному сезоні зібрати перший урожай. Щоб кущі добре вкорінилася й пережили морозу, їх треба садити згідно з певними правилами, інформує Ukr.Media.
Вирощування малини восени
Терміни посадки малини восени багато в чому залежать від сорту і клімату. У будь-якому випадку, посадочні роботи слід закінчити за 20 днів до настання морозів. За цей час малина повинна добре вкоренитися на обраному місці.
Для посадки вибирають пагони, у яких не більше трьох стебел і розгалужені здорові коріння. Безпосередньо перед висадкою в ґрунт, їх обрізають приблизно до 30 см.
Місце для посадки повинно добре освітлюватися сонцем і бути надійно захищеним від протягів і сильного вітру. Не варто садити малину біля плодових дерев, а також в безпосередній близькості до грядок з томатами або картоплею, оскільки захворювання останніх можуть перекинутися на малину. Ґрунт для посадки повинен бути легкосуглинистим, родючим і обов'язково з гарним дренажем. За місяць до посадки малини, ділянку рекомендується перекопати і удобрити 30 кг компосту або перегною, 60 г суперфосфатів та 50 г сірчанокислого калію на кожен квадратний метр.
Коли і як правильно садити малину восени
Садити малину можна двома способами — траншейним і ямковим.
При траншейній посадці викопуються траншеї глибиною до пів метра і з такою ж шириною. Відстань між кущами при посадці повинна бути не менше 40 сантиметрів, а між траншеями — півтора метра. При посадці в траншеї можна насипати невелику кількість золи, а ось азотні добрива використовувати вкрай не рекомендується. Коріння кущів перед посадкою можна занурити в рідку суміш коров'яку і глини. Відразу після посадки траншеї поливають і мульчують.
При ямковому способі малина висаджується в ями глибиною до 40 см і діаметром близько 60 см. Між ямами необхідно залишати приблизно пів метра, а на дно викладати добрива або верхній родючий шар землі. Як і при попередньому способі, після посадки малину поливають і мульчують. Після посадки і перед настанням морозів, молоді саджанці можна вкрити. Для цього споруджується каркас, на який натягується поліетиленова плівка. Знімати її потрібно на початку весни.
Посадивши малину на своїй ділянці восени, вже влітку ви будете збирати перший урожай ягід.​