Депутати Тячівської райради прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо збереження Тячівського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці


     
 23.10.19 р. на першому пленарному засіданні  21 сесії VII  скликання  депутатами Тячівської районної ради  прийнято звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо збереження Тячівського району Закарпатської області  як окремої адміністративно-територіальної одиниці. 
         Дане звернення подано на розгляд сесії депутатами міжфракційної групи з назвою «Збережемо Тячівщину!», яку створено нещодавно відповідно  до Регламенту роботи Тячівської районної ради VII скликання та наданих до виконавчого апарату документів. 
         Керівником групи обрано депутата Палінкаша О.М., заступником – Мідянко В.В., секретарем – Руснака І.І. Відтак,  всі депутати, кому не байдужа доля району, можуть приєднатися до цієї між фракційної групи. 
          Нижче подаємо текст прийнятого звернення: 
         "Ми, депутати Тячівської районної ради VII скликання, розглянувши і обговоривши перспективи реформування адміністративно-територіального устрою України, звертаємося  із проханням про збереження Тячівського району, як окремої адміністративно-територіальної одиниці.
         Підставою для цього, на нашу думку, є ряд факторів, і, зокрема, такі.
         1. Тячівський район за чисельністю населення є найбільшим сільським районом в Україні з чисельністю населення понад 175 тис. осіб. За площею район є другим в області, його площа 1800 кв.км.
         У районі з 60 населених пунктів 28 мають статус гірських. Згідно Методичних рекомендацій щодо формування районів, розроблених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, у 60-ти кілометровій зоні доступності м.Тячів, як центру району, проживає переважна більшість мешканців Тячівщини.
                 2. Тячівський район має розвинену адміністративно-господарську, соціально-культурну, медичну та освітню інфраструктуру, які забезпечують населення необхідними послугами. 
         3. Тячівщина є районом з переважно гірським розташуванням. Державна політика підтримки гірських населених пунктів передбачає особливий підхід до їхнього забезпечення, підтримку і сприяння їх розвитку. У випадку законодавчого затвердження уніфікованого підходу до реформування адміністративно-територіального устрою України, нівелюються усі преференції, передбачені для гірських населених пунктів, не враховуватимуться соціально-економічні, етнічні, історико-географічні, демографічні та інші особливості нашого краю. 
         На нашу думку є неприпустимим принципи реформування рівнинних районів застосовувати до району з передгірським та гірським розташуванням.
         4. У випадку реорганізації району виникне ряд ускладнень для його мешканців, пов'язаних із необхідністю внесення змін до різного роду документів та витрат для цього. Це спричинятиме ріст соціального невдоволення діями влади, зростання соціальної напруги і можливих її проявів у різноманітних формах.
         Таким чином вважаємо оптимальним рішення про збереження Тячівського району Закарпатської області в існуючих межах і просимо підтримати наше прохання.
                                            Прийнято на першому  пленарному засіданні  двадцять першої сесії                                                                            Тячівської районної ради VII скликання 23.10.2019 року" 

Звертаємось до голів місцевих рад, депутатів всіх рівнів та всіх мешканців Тячівщини проявити свою громадську позицію й підтримати дане зветнення з метою збереження нашої рідної Тячівщини!                                                                                                                                                                                                                   
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації