Стало відомо, у якому стані перебувають студенти, котрі захворіли на дифтерію в Ужгороді

Стало відомо, у якому стані перебувають студенти, котрі захворіли на дифтерію в Ужгороді

Стан усіх пацієнтів задовільний. Про це пише Uzhgorod. net. Також про ситуацію із дифтерією інформують у прес-службі Ужгородської міської ради.

Стан усіх 15 студентів, які перебувають на сьогодні в Закарпатській обласній інфекційній лікарні з діагнозом «дифтерія», задовільний. Про це сьогодні під час прес-конференції в Закарпатській обласній державній адміністрації повідомила завідувачка відділу ДК «Закарпатський обласний лабораторний центр» МОЗ України Вікторія Тимчик.

Вікторія Тимчик уточнила, що протягом певного часу поспілкувалася з пацієнтами, цікавилася їхнім самопочуттям під час поступлення в лікарню та після отримання лікування.

Всі пацієнти, з її слів, почувають себе задовільно, вони отримують лікування згідно з медичними протоколами, додала заввідділом.

Також вона зауважила, що її як епідеміолога цікавила інформація щодо можливого джерела інфікування пацієнтів.

«Щоб встановити джерело, треба дослідити багато даних, а також отримати результати лабораторії, тому говорити, чи в межах України чи за її межами студенти інфікувалися, поки що нереально», - додала Тимчик.

Управління охорони здоров'я Ужгородської міської ради повідомило, що на сьогодні в обласній клінічній інфекційній лікарні перебувають 17 студентів. П'ятнадцятьом захворілим проводять антибіотикотерапію, яка триватиме 2 тижні, після чого їх повторно обстежать. Двоє студентів поступили в лікарню вчора, 27 жовтня, – у них запідозрили наявність збудника дифтерії і хоча клінічних ознак недуги не було, їх госпіталізували для спостереження. Усі захворілі студенти – у задовільному стані.

Загалом за останні 4 дні в Ужгороді проти дифтерії щеплено 3 600 осіб. Пункти вакцинації для студентів УжНУ відкриті додатково за адресами: наб. Незалежності, 22, вул. Університетська, 14 та вул. Університетська, 10, працювали без вихідних.

Управління охорони здоров'я Ужгородської міської ради вчергове наголошує: щоб уберегтися від недуги, потрібно вакцинуватися, особливо тим, хто нещеплений, щеплений із порушення календаря або ж не має щеплення більше 10 років. Вакцинуватися можна безкоштовно у всіх сімейних амбулаторіях, навіть якщо особа не заключила договір із сімейним лікарем. Вакцина, отримана за кошти державного бюджету, може бути розподілена і у приватні клініки, якщо адміністрація такої клініки звернеться в управління охорони здоров'я Ужгородської міської ради.

ЯКЩО ВАМ ВІДМОВИЛИ У ЩЕПЛЕННІ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ТИМ, ЩО ВИ НЕ ЗАКЛЮЧИЛИ ДОГОВІР ІЗ СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ, А ТАКОЖ ВИМАГАЛИ ЗАПЛАТИТИ ЗА ВАКЦИНАЦІЮ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: 61-73-77 або 61-48-38.