У Тячівській районній раді зареєстровано міжфракційну групу "Збережемо Тячівщину!"


Відповідно до Регламенту роботи Тячівської районної ради VII скликання та наданих до виконавчого апарату документів у  районній раді зареєстровано міжфракційну групу "Збережемо Тячівщину!". 
До її складу вже увійшло 12 депутатів різних фракцій, які визначили керівництво, зокрема очолив групу депутат Олег Палінкаш,  заступником обрано Володимира Мідянку, секретарем Івана Руснака.  Отож, всі депутати, кому не байдужа доля району, можуть приєднатися до цієї міжфракційної групи. 
Головна мета даного міжфракційного об'єднання - домогтися збереження Тячівського району як окремої адміністративно- територіальної одиниці під час проведення реформування адміністративно-територіального устрою України.
На сьогодні в Україні активно впроваджується децентралізація, і в депутатів виникає побоювання, що в процесі  ліквідації та укрупнення районів, Тячівщина може бути розділеною або ж приєднаною до інших адміністративно-територіальних одиниць. 
На думку депутатів та загалом громадськості, яку вони представляють, Тячівський район має всі підстави,  щоб залишитись окремою адміністративно-територіальною одиницею. А також історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, які впливають на її подальший соціально-економічний розвиток. 
Тячівський район за чисельністю населення є найбільшим сільським районом в Україні з кількістю населення понад 175 тис. осіб.  За площею -  другий в області, що становить 1800 кв.км,  де розташовано 60 населених пунктів, 28 з яких мають статус гірських. 
 І тому на переконання депутатів, до району з передгірським та гірським розташуванням не можуть застосовуватись такі ж принципи реформування, які розроблені для низинних районів.  
У випадку законодавчого затвердження уніфікованого підходу до реформування адміністративно - територіального устрою України, нівелюються усі преференції, передбачені для гірських населених пунктів, не враховуватимуться соціально-економічні, етнічні, історико-географічні, демографічні та інші особливості нашого краю. 
Що, у свою чергу, може призвести до ускладнень із забезпеченням належного функціонування різних сфер діяльності , що спричинятиме ріст соціального невдоволення місцевих мешканців.  
В той же час, Тячівський район має розвинену адміністративно-господарську, соціально-культурну, медичну та освітню інфраструктуру, які забезпечують населення необхідними послугами, що неабияк важливо при проведенні децентралізації.  
З ініціативи міжфракційної групи  23.10.19 р. на першому пленарному засіданні  21 сесії VII  скликання  депутатами Тячівської районної ради  прийнято звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо збереження Тячівського району Закарпатської області  як окремої адміністративно-територіальної одиниці. 
Депутатська група "Збережемо Тячівщину!" звертається до голів місцевих рад, депутатів всіх рівнів,  громадських організацій та всіх свідомих мешканців підтримати дану ініціативу,  проявити свою громадську позицію і прийняти активну участь в творенні майбутнього рідної Тячівщини . 
Прес-служба Тячівської районної ради