Україна займає перше місце в Європі по захворюваності на психічні розлади


“Згідно зі статистикою, в Україні 1200000 людей (це більше 3% всього населення) страждає психічними розладами, і цей показник з кожним роком зростає. Україна посідає перше місце за кількістю психічних розладів в Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. По оцінками фахівців, від різних нервових розладів страждає кожен третій українець. найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. Інвалідизація від психічних заболева ний вийшла на друге місце серед інших по хворювань “, – наголошується в повідомленні.
“За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які будуть лідирувати за кількістю людських трудовитрат, пов’язаних з цими захворюваннями. Психічні розлади обженуть в цьому плані навіть серцево-судинні захворювання, зараз традиційно тримають пальму першості в структурі захворюваності населення земної кулі. Психічне здоров’я людини залежить від нього самого і його близьких. Завдання кожної сучасної людини зберігати свій душевний равновес ие, бути готовою до стресових з ситуаціях, і при необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості “, – йдеться в інформації.
У Мінсоцполітіці переконані, що “роботодавці повинні розбиратися в питаннях психічного здоров’я, щоб відчувати потреби працівників, які можуть вплинути на робочий процес”.
“Працівники можуть мати психічні захворювання або психологічний стрес по ряду причин, які не завжди пов’язані з робочим місцем. Але важливо, щоб робоче місце було безпечним для працівників в будь-якій ситуації. Програми допомоги працівникам, що розробляють роботодавці повинні гарантувати, що психічне здоров’я є частиною загальної програми захищеності працівніків.Рекомендовано створити безпечне і спокійне середовище, де людям пропонується обговорювати питання, які викликали ті чи інші проблеми на робочому місці. Життя може побут ь напружено женим, але робоче місце повинно бути притулком розуміння і взаємодопомоги “, – вважають в Мінсоцполітіці.
У відомстві зазначають, що “необхідно донести до своїх робочих розуміння того, що знання свого психічного здоров’я розширює їх можливості при вирішенні службових питань і допомагає забезпечити їх комфорт і безпеку на роботі».
“Потрібно створити таку атмосферу на виробництві, сприяє спільній роботі і відчуття, що «ти не один» на робочому місці. Підприємства грають важливу роль не тільки як роботодавці, а й як захисники здоров’я в суспільстві. А психічне здоров’я і благополуччя робочої сили є запорукою і первинним ресурсом для продуктивності та інновацій у виробництві. “, – йдеться в повідомленні Мінсоцполітики.