У Тячеві відбулось свято для особливих дітей з солодкими подарунками від депутатів міжфракційної групи "Збережемо Тячівщину"

...На їх долю випали нелегкі випробування, однак вони  впевнено  долають   труднощі та проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя...

Йдучи по вулиці,  ми нерідко бачимо людей у візочках чи у темних окулярах. Сліпота, церебральний параліч, глухота. З такими хворобами народжуються діти і ніхто не застрахований від такого лиха протягом усього життя... 
Сьогодні 03.12.2019 р. з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю в Тячеві відбулось свято "Ангел з одним крилом", організоване інклюзивно-ресурсним центром (директор – Віра Стойка).  
Мета такого заходу - привернути увагу та проявити чуйність, співчуття, милосердя, толерантність та гуманне ставлення до дітей з особливими фізичними потребами. 
На даний час в центрі, який охоплює 42 загальноосвітні заклади району, на  інклюзивній та індивідуальній формі навчання перебуває 168 дітей. Всіх їх разом з батьками та асистентами - вчителями було запрошено на сьогоднішнє святкування. 
Також навідались поважні гості: в.о.голови Тячівської державної адміністрації Михайло Полажинець, начальник управління освіти РДА Марія Думнич, начальник служби у справах дітей РДА Віра Сасин,  начальник відділу освіти Тячівської ОТГ Станіслав Дерен, депутати Тячівської районної ради Олег Палінкаш та Іван Руснак,  представник Закарпатського обласного центру з фізичної культури та спорту інвалідів ІНВАСПОРТ Іван Токар, пастор Роман Шуляк та ін.   
Святкову програму підготували й провели учні Грушівської ЗОШ І-ІІІ ст., під керівництвом практикуючого психолога Оксани Терновської. 
Вони читали вірші, виконали музичні композиції і розповіли про відомих поетів, композиторів та інших видатних людей, які мали фізичні вади, проте досягли вагомих успіхів в різних сферах діяльності. Прикладом є  Альберт Ейнштейн, Людвіг ван Бетховен, Вольт Дисней, Нік Вуйчич  та ін. Адже коли людина обмежена в здоров'ї їй обов'язково дарується талант і неймовірно добре серце. 
Під час концерту  перед присутніми виступили й вихованці інклюзивно-ресурсного центру, які продемонстрували свої уміння  - Марія Лазур, Артем Мацко, Петро Ціпіньо, Дарина Лева, Ірина Стойка, Михайло Мойш, Анастасія Герич, Ніколета Котоно, Денис Шугай, Петро Федурцьо, Вероніка Боло та ін. Зворушливо прозвучали пісні - "Мамина сорочка" у виконанні Маринки Чижмодій, та "Вчитель", яку для педагогічних працівників  заспівав Андрій Угляй. 
Слова вдячності всім, хто підтримує, заохочує навчає висловила мама двох синів з обмеженими фізичними можливостями Любов Буза з Новобарова. Також звернулася до всіх батьків, які теж виховують таких діток,  не боятись труднощів, бути сильними й цінувати життя, адже у кожного воно - одне.  
Від імені депутатського корпусу райради виступив депутат, директор Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Іван Руснак. 
Він також висловив щиру вдячність за самовіддану працю усім, хто займається опікою й вихованням дітей з обмеженими фізичними можливостями. А також закликав усіх проявляти увагу та терпимість до категорії таких дітей, адже надання їм підтримки, й допомоги – це реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.   
Після чого всім вихованцям центру, присутнім на святі було вручено солодкі подарунки з нагоди прийдешніх новорічно-різдвяних свят, які для діток придбали депутати міжфракційної групи "Збережемо Тячівщину" .
Після чого на учасників дійства ще чекали розваги з аніматорами, які було організовано за сприяння Віри Стойки та Наталії Крічфалушій.  
Директор  Тячівського районного інклюзивно-ресурсного центру  Віра Стойка висловила щиру подяку всім, хто взяв активну участь в організації свята і особливо депутатам райради за солодощі для діток.   
Нехай Господь обдарує своїми ласками і благословенням всіх тих, хто особливо цього потребує. А проявлене добро, повернеться сторицею! 
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації