Як майстрині з Дубівської громади неординарними виробами створюють новорічний настрій

За кілька днів - Новий рік.  А завзяті й талановиті майстрині з Дубівської громади готуються до свята. Одні випікають тістечка, інші майструють прикраси – все для того, аби створити святковий настрій рідним та близьким й поринути у казкову атмосферу.
Про таких умілиць розповімо нашим читачам та покажемо їхні витвори.

Який же Новий рік без ялинки та тематичних декорацій? Так подумала дубівчанка Марія Кушнір і взялася за виготовлення прикрас. В основному жінка  виготовляє новорічні коробочки та віночки, оздоблює дерев'яні ялинки та зірки. Декоративні матеріали майстриня закуповую, а дерев'яну основу їй допомагає виробити батько.  Прикраси новорічні від Марії Кушнір користуються популярністю серед односельців і вже багато з них прикрашають оселі дубівчан.
 
А ось Віталія Сойма з Красної захоплюється виготовленням прикрас на волосся. Жінка розповідає, що захопилась таким видом діяльності всього рік тому, а  надихнула її на це  донечка Златка. Найбільше майстрині подобається робити зачіски донечці, а щоб гарно укласти волосся, треба і гарні резинки та защіпки на волосся.  Опанувала мистецтво виготовлення таких прикрас через інтернет.
  • Всі мої роботи спочатку були тільки для донечки, потім подруги чи просто знайомі просили зробити для них і так я почала займатися професійно виготовленням декорацій на дівочі коси, - каже майстриня.
Перед новорічними святами жінка чаклує над вишуканими тематичними обручами та  прикрасами для оздоби зачісок маленьких принцес на святкові заходи.
 
Викладачка Закарпатського політехнічного фахового коледжу Тетяна Микуляк, попри основну роботу – навчання студентів, має ще й творче та незвичне хобі – плести з бісеру вироби.
  • Я змалечку любила рукоділля - шила і вишивала. Потім захопилася виробами з бетону: робила вази, вазони для квітів, черевички. Згодом були вироби з ватних дисків. А якось моя молодша сестра Світлана Крилова попросила допомогти зробити тигрову лілію з бісеру, це і був поштовх спробувати щось нове, - розповідає майстриня.
Перші роботи пані Тетяни прикрашали інтер’єр її оселі, але згодом до майстрині почали надходити замовлення й від знайомих та друзів, які бажали теж мати орхідеї, виготовлені з бісеру.   Нині у колекції рукодільниці кілька десятків таких квітучих виробів. Як розповідає пані Тетяна, це доволі клопітка й складна робота, адже на створення однієї квітки йде від  двох до чотирьох тижнів.
Тематику виробів з бісеру майстриня розширила і створила сніговиків та ялинку.
  • Ці новорічні роботи виготовила, аби потішити подруг на свята. Зараз працюю над голубою ялиною в голчастому плетінні та брошкою у вигляді метелика, - розповідає рукодільниця.
Тетяна Микуляк ділиться планами на майбутнє і каже, що до Нового року має намір виготовити набір орхідей з латексу.
 Оригінальні новорічні вироби – кульки, оздоблені вишивкою, виготовляє вчителька Калинівського ОЗЗСО І-ІІІ ст Маріанна Марційчук. А незвичні вони тим, що виконані у техніці мікровишивки, що за своєю складністю не поступається ювелірній роботі.
Таким неординарним хобі майстриня захопилася ще три роки тому, переглянувши тематичну інформацію у мережі.
Педагог каже, що для створення прикрас з мікровишивкою  їй неабияк у нагоді стали давні навики вишивання. Адже руками умілиці створено чимало весільних рушників, скатертин, сорочок-вишиванок тощо. Любов до рукоділля  жінка успадкувала від мами та бабусі. Крім того,   пані Маріанна займається ще і в'язанням та вирощуванням квітів.
Ось як розповідає майстриня про своє нове захоплення:  
- Поява нової цікавої схеми для вишивки –  для мене радість і водночас прикрість, бо часу на все не вистачає. Скажімо, на виготовлення однієї прикраси у цій техніці потрібно не менше 10-12 днів (залежить від об'єму і ширини вишивки, її складності).
Для майстрині найбільш захоплюючою є новорічно-різдвяна тематика, а також робота над композиціями з образами мами і дитини.
У майбутньому Маріанна Марційчук мріє виготовити прикрасу-картину, а також колекцію виробів за схемами французьких вишивальниць.
 А ось майстриня Іванна Мезей тішить рідних та знайомих запашними пряниками, які оздоблює у новорічному стилі. Випічкою займається всього рік, але вже має чимало прихильників.  
- Почалось все з того, що робила племінникам такі смаколи на день народження. Люблю творчість і випічку, тому вирішала спробувати виготовляти пряники і на  замовлення. Кожного разу, коли бачу як дітки радіють пряникам та смакують їх, то мене надихає створювати все нові і нові смаколики. А також  важлива для мене підтримка рідних, - зазначає кондитер.
Смаколики від пані Іванни тішать не тільки естетичним виглядом, а й неповторним смаком.https://dubove.gov.ua/news/