Як не стати жертвою шахраїв, купуючи в інтернеті

Українці, купуючи техніку в інтернет-магазинах, ризикують отримати неякісний товар або зовсім залишитися ні з чим. При цьому у жертв обману є простий спосіб покарати шахраїв.

Про це розповів в ефірі Обоз.ТВ виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

"Всі ми говоримо про те, що злочинність в інтернеті розгулялася, ніхто на неї управи знайти не може, але споживачі все одно йдуть в інтернет. В інтернет-магазинах вам можуть продати вживану техніку, техніку, яка була в ремонті або браковану. Якщо купив браковану техніку, що з нею потім робити? Чи буде наданий сервісний ремонт і де він буде? Але людей цікавить тільки ціна", – підкреслив Несміянов.

Експерт зазначив, що є інтернет-магазини, в яких варто купувати, "але понад 90% магазинів візуально схожі на сторінки шахраїв".

"Наприклад, ви купуєте на сайті техніку, але там немає юридичної або фізичної адреси. Ви можете запитати - можна я заберу товар у вас зі складу? Якщо вони скажуть так, то склад, вочевидь, "живий". Якщо адреси немає або говорять, що пересилають тільки поштою – перед вами шахрай. Вони можуть попросити від вас передоплату, часткову або повну, або можуть сказати, щоб на пошті розрахувалися. Але якщо ви розраховуєтесь по повній через інтернет, то може і на пошту не варто йти – вони отримають гроші і на цьому все скінчиться", – повідомив він.

За словами експерта, продавців неякісного товару можна покарати одним простим способом.

"Якщо техніка приходить на пошту, там ви платите, вона виявляється бракованою, а вони кажуть – це твої проблеми, що таку техніку купив. Ви можете попросити 10-15 своїх друзів, щоб вони замовили техніку, щоб їм надіслали на пошту, а потім не викупляти її у магазина. Таким найпростішим методом ви будете завдавати збитків магазину за поштову пересилку. Споживач, який не з'явиться до поштового відділення, нічого платити не зобов'язаний", – повідомив Несміянов.??

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду