В цьому році активно зросла ціна на алкоголь і тютюн

Найбільше подорожчало вітчизняне вино і сигарети преміум-класу.

В цьому році активно зросла ціна на алкоголь і тютюн
Директор української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко зазначив, що в Україні з початку 2018 року істотно подорожчав алкоголь і сигарети. Причому, найбільше подорожчало вітчизняне вино і сигарети преміум-класу, передає Ukr.Media.
Так, тютюнові вироби, за його словами, зросли в ціні від 5 до 9%. При цьому, найменше подорожчали сигарети вітчизняних марок з фільтром – всього на п'ять відсотків, сигарети без фільтру – на 8%, сигарети з фільтром преміум-класу на 9%. У гривневому еквіваленті найбільше подорожчала пачка сигарет преміум-класу – на 2,8 грн, її середня вартість становить майже 35 грн. Сигарети вітчизняних марок подорожчали менш всього – на 1,2 грн і коштують в середньому 24,8 грн.

Голова Асоціації підкреслив, що зараз, на тлі зниження попиту і підвищення цін, відбувається справжня конкурентна війна між великими виробниками сигарет.
«Це викликано в першу чергу скороченням споживання, яке прискориться у разі прийняття народними депутатами антитютюнового законодавства. Тому вже через місяць можна говоритиме про тенденції на цьому ринку», - пояснив Дорошенко.
З алкоголем ситуація не краще – він в середньому подорожчав на 0,6 – 4%. Вітчизняне столове вино ємністю 0,75 л зросла за перші 4 місяці на 90 коп. або на 1,5%. Його середня ціна становить майже 60 грн. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л подорожчала на 60 коп. або на 4% і коштує 14,2 грн. Українська горілка 0,5 л додала 50 коп. і має середній цінник 81,8 грн.
До речі, ситуація з алкоголем може бути ще цікавіше, оскільки в ряді міст України ввели заборону на продаж алкоголю вночі.
??