Скільки стажу реально необхідно для виходу на пенсію

Вихід на пенсію.

Прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу, інформує Ukr.Media.
Зміни в нормах, будуть запроваджуватися поетапно.
Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років - до 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж будуть мати лише 45% українців, тобто решта 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.
Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.
В цілому, щоб мати право на пенсію знадобиться 15 років стажу. Правда, вирушити на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше.
Крім того, в парламенті вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік коштуватиме майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) - 84 480 грн.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду