Надзвичайно важливо: з чим не можна змішувати алкогольні напої

​Щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям — дотримуйтеся наших порад.

Ліки
Дослідження показують, що алкоголь небезпечно вживати з будь-якими препаратами, бо він змінює їх вплив. Однак у деяких випадках несприятливий ефект можна передбачити, інформує Ukr.Media.
Антибактеріальні препарати
Заборона на змішування спиртного з антибіотиками давно стала аксіомою, яка, здається, не вимагає доказів. Це правило поширюється на всі речовини, які застосовуються для боротьби з мікроорганізмами та паразитами, які знаходяться в різних тканинах і внутрішніх органах людини. До них відносяться антибіотики, сульфаніламіди, похідні нітрофуранів, метронідазол, протитуберкульозні засоби.
Вживання алкоголю на тлі прийому цих препаратів послаблює або нейтралізує ефект ліків. Спиртне в поєднанні з окремими речовинами може мати і більш неприємні наслідки.
Нітрофурани та метронідазол
За переробку алкоголю в організмі відповідає фермент алкогольдегідрогеназа. Препарати групи нітрофуранів (фуразолідон, нітрофурантоїн, фурадонін, фурацилін, фурагін, ніфуроксазид) і метронідазол блокують його вироблення, в організмі накопичується ацетальдегід — продукт проміжного окислення. Це призводить до дисульфірам-етанолової реакції, яка проявляється як важке похмілля.
Цефалоспорини
Антибіотики групи цефалоспоринів (цефазолін, цефалексин, цефтолозан) гальмують окислення спирту, подовжують стан сп'яніння і токсичну дію алкоголю.
Протитуберкульозні препарати
При неодноразовому застосуванні спиртного збільшується згубний вплив ліків на печінку.
Анальгетики
Прийом аспірину, амідопірину, анальгіну, бутадіону та інших ліків цієї групи зі спиртним може призвести до нестерпності препаратів. Поєднання алкоголю з парацетамолом і подібними йому жарознижувальними викликає важке ураження печінки.
Засоби для серцево-судинної системи
Спільне вживання нітрогліцерину, валідолу, сустака, ериніта, нітросорбіда, верапамілу і спиртного призводить до різкого падіння кров'яного тиску в поєднанні з запамороченням і нудотою.
Що стосується ліків проти гіпертонії, в перші години алкоголь стимулює їх дію за рахунок властивості розширювати судини. Однак потім стимуляція етанолом нервової системи призведе до того, що артеріальний тиск підніметься ще вище.
Заспокійливе та снодійне
Алкоголь підсилює дію ліків, бо і спиртне, і препарати пригнічують центральну нервову систему. Це може призвести до ураження дихального центру мозку і припинення дихання, зупинки серця і летального результату.
Інсулін
Алкоголь знижує вміст глюкози в крові, що на фоні прийому інсуліну володіє тим же ефектом. Це може призвести до гіпоглікемічного нападу і коми. При цьому дослідження Impact of Alcohol on Glycemic Control and Insulin Action показують, що в зоні ризику, в основному хворі на діабет, які недостатньо харчуються.
Антикоагулянти
Спиртне в комбінації з речовинами, що перешкоджають згортанню крові — дикумарином, феніліном і навіть банальним аспірином, — може призвести до обширної кровотечі і крововиливів у внутрішні органи, що може завершитися смертю.
Енергетики
Кофеїн та інші тонізуючі речовини надають на нервову систему стимулюючий ефект, алкоголь — гнітючий. В сукупності ця суміш маскує реальну ступінь сп'яніння, тому людина випиває більше спиртного, ніж може собі дозволити, що збільшує навантаження на печінку та інші органи.
Серед побічних ефектів коктейлю зі спиртного і енергетика — підвищення артеріального тиску, спазми судин головного мозку, судоми, інсульт та інфаркт.
Маринади
Мариновані огірки та помідори — не така хороша закуска під спиртне, як заведено вважати. Оцет уповільнює процес розпаду алкоголю в організмі, що підсилює токсичну дію етанолу на печінку і нирки. В результаті виникає сповільнена переробка спиртного, що викликає зневоднення і завдає додатковий удар по внутрішнім органам.
Десерти та солодощі
В цей пункт потрапляють не тільки торти, тістечка, цукерки, а також фрукти і ягоди з високим вмістом простих цукрів.
Алкоголь має практично нульову харчову цінність і високу енергетичну, тому організм розщеплює його відразу. Цукри, присутні в солодощах складають конкуренцію спиртному, тому розщеплення алкоголю сповільнюється, а час його токсичного впливу на організм збільшується. Це може призвести до отруєння.
Не варто забувати, що алкоголь небезпечний не тільки в особливих поєднаннях, але і сам по собі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, алкоголь є причиною 5,9% смертей у світі і 5,1% хвороб і травм. Тому вживати алкогольні напої варто обачно навіть у відносно безпечних поєднаннях.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду