Астрофізики зафіксували “магнітний вибух” на Сонці у два мільйони градусів

Учені з Національного аерокосмічного агентства США помітили дивне виверження на поверхні Сонця.
Про це повідомляє портал Naked Science.
"Учені з Національного аерокосмічного агентства США помітили дивне виверження на поверхні найближчої до нас зірки. Під час цієї події магнітне поле Сонця розірвалося, а потім відновився ", - йдеться в повідомленні.
Сам розрив у магнітному полі зірки був викликаний петлеподібним протуберанцем - щільним згустком відносно холодної речовини, яка деякий час утримується над хромосферою.
Падаючи назад на Сонце, ця речовина викликала розрив і перез'єднання магнітних ліній.
Зазначається, що астрофізики вже давно знають про те, що такі перетворення магнітного поля можливі, - але вперше побачили розрив, викликаний викидом сонячної речовини.
Вони назвали феномен вимушеним перезамиканням - на противагу спонтанним перезамиканням, які спостерігали раніше як на Землі, так і на Сонці.
Учені припускають, що саме відкрите ними явище відіграє важливу роль у генерації надлишкового тепла в сонячній короні. Температура в цьому шарі сонячної атмосфери в сотні разів вища хромосфері, що лежить нижче., ніж в лежачої нижче
Вони також вважають, що перезамикання може нагрівати локальні області сонячної корони набагато сильніше, ніж спонтанний процес.
Спостереження астрофізиків показали, що температура в епіцентрі «магнітного вибуху» досягала двох мільйонів градусів Цельсія.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду