Іван Палінкаш звернувся до влади з проханням (Опитування)

Останніми роками у Європі набувають популярності так звані «Банкомати» для прийому пляшок.
У Німеччині, до прикладу, такі банкомати розташовані ледь не в кожному супермаркеті. 
Принцип стимулювання громадян здавати пляшки простий. Як і у випадку звичної для нас скляної тари, у вартість напою у ПЕТ-пляшці закладається залогова сума – у Німеччині це 25 євроцентів. Якщо викинеш пляшку – їх втрачаєш, а якщо здаси – отримаєш назад, або у вигляді грошей, або  зарахування на картку для проїзду в громадському транспорті або бонусного чеку, яким можеш додатково оплатити тут же, в супермаркеті, свої покупки.
Тож німці зазвичай вирушаючи за продуктами, відразу ж здають використані пляшки. А безхатченки мають більше стимулів збирати ПЕТ-пляшки. Для порівняння – вже за 40-50 євроцентів у Німеччині можна придбати пляшку пива або йогурт. Виходячи з такого співвідношення, в Україні залогова вартість ПЕТ-пляшки могла б складати і 5 грн. Але ми розуміємо, що і гривня-дві залогу вбереже наше довкілля від забруднення.

Громадський діяч з Тячівщини Іван Палінкаш у своєму Facebook пише:

«Тож зараз, зважаючи на зростання екологічної проблеми в Україні, хочу звернутися до української влади з проханням перейняти досвід європейців і запровадити в Україні таку ж систему утилізації відходів. Це дозволить не тільки грамотно організувати систему утилізації та переробки сміття, а й запобігти екологічній катастрофі та звільнити нашу прекрасну природу від поліетиленових обіймів.
Цікаво почути вашу думку стосовно такого нововведення. Чи підтримуєте ви такий спосіб вирішення екологічної проблеми? Та якщо такі автомати все ж з’являться в Україні, чи будете ви їх використовувати?»

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду