Правда понад усе!

Під час зустрічі депутатів Тячівської районної ради з керівництвом ОДА вирішувались важливі питання діяльності району 

У п'ятницю, 8 листопада делегація з Тячівського району навідалась в Закарпатську ОДА, де відбулася зустріч з головою Ігорем Бондаренком, про що було повідомлено в деяких місцевих  Інтернет - ресурсах. 

Прочитавши пост народного депутата Василя Петьовки у Фейсбуці, мене як учасника цієї зустрічі здивувало те, наскільки дана подія була використана для його власного піару, а інформація подана в односторонньому напрямку. 

Звісно,  схвально, що народний депутат переймається актуальними проблемами нашого району, однак на мій погляд,  не варто приписувати  собі чужі заслуги.  

А в даному випадку - депутатів Тячівської районної ради, які стали ініціаторами даної зустрічі,  і напередодні провели велику роботу, щоб вона дала певний результат.  

Мені зараз не хочеться аналізувати або ж порівнювати чиюсь діяльність, бо для блага району повинні працювати обранці всіх рівнів, що є нашим прямим обов'язком  перед виборцями, хочу лише більш детально розповісти  про дану подію, і що нам вдалося домовитись з очільником області. 

Варто  наголосити, що попередньо,  обговорюючи питання стану доріг на першому пленарному засіданні сесії VII  скликання, яка відбулася 23.10.19 р, депутатами Тячівської районної було прийнято рішення про створення робочої групи з представників усіх фракцій, яка й підготувала всі необхідні матеріали для обговорення на  зустрічі. 

Відтак участь взяли депутати районної ради, представники  всіх фракцій - Іван Фабрицій (голова ради), Ігор Грабарь (заступник голови), Олег Палінкаш, Василь Каганець, Іван Руснак, а також в.о.голови РДА Михайло Полажинець. 

Вже в Закарпатській ОДА до  делегації приєдналися - народний депутат України Василь Петьовка та депутати Закарпатської обласної ради Петро Голубка і Федір Яринич.  

Ще трохи раніше, відповідно до протокольного доручення, прийнятого на першому пленарному засіданні двадцятої позачергової сесії Тячівської районної ради VІІ скликання, розпорядженням в.о.голови Тячівської РДА Михайла Палажинця від 09.08.2019 року №34, було утворено тимчасову депутатську комісію із вивчення стану доріг загального користування державного, обласного та районного значення. 
Відтак комісією було проведено обстеження доріг району та підготовлено  узагальнену інформацію щодо їх стану і визначено найбільш проблемні ділянки, які потребують негайного оновлення. 

Після чого депутатами на другому пленарному засіданні двадцятої позачергової сесії Тячівської районної ради VII скликання, яка відбулася 28.08. 2019 р., було прийнято  два звернення. Перше до Президента України, Кабінету Міністрів України, Закарпатської обласної державної адміністрації щодо виділення коштів, своєчасного проведення тендерних процедур та організації робіт для капітального ремонту відрізку дороги Н09 Мукачево-Рогатин-Львів.
Друге до Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради щодо виділення коштів, своєчасного проведення тендерних процедур та організації робіт для ремонту ділянок доріг загального користування обласного значення в межах Тячівського району. 

Хочу наголосити, що депутатами Тячівської районної ради, в межах своїх повноважень, неодноразово направлялися відповідні прохання у вищі органи влади, однак на жаль, на них ми отримували або банальні відписки, а якщо кошти й виділялись на район, то вони були недостатніми аби виконати весь обсяг робіт по дорогах. 

Ще одне важливе питання для району, з приводу чого депутатами було проведено велику роботу - це збереження Тячівщини як окремої адміністративно - територіальної  одиниці. Так,  відповідно до Регламенту роботи Тячівської районної ради VII скликання в серпні місяці у  районній раді зареєстровано міжфракційну групу "Збережемо Тячівщину!". 

З її ініціативи,   23.10.19 р. на першому пленарному засіданні  21 сесії VII  скликання  депутатами Тячівської районної ради  прийнято звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо збереження Тячівського району Закарпатської області  як окремої адміністративно-територіальної одиниці. А відтак організовано збір підписів серед місцевого населення у підтримку нашого звернення.

Я не випадково зупинився більш детально на цих двох питаннях, оскільки саме вони стали ключовими під час нашої зустрічі з головою ОДА Ігорем Бондаренком.

Що стосується стану доріг на Тячівщині, то про роботи, які були здійснені і що потрібно негайно зробити розповів голова районної ради Іван Фабрицій. Його інформацію доповнили депутати Олег Палінкаш та Василь Каганець, які наголосили також про аварійний стан мостів -  буштинського та тересвянського. 

На даний час найбільш проблемними в районі залишаються  дороги  обласного значення : Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля, Синевір-Колочава-Буштино, Калини-Верхнє Водяне, Стеблівка-Крайниково-Вонігово. А також дорога державного значення Н-09 "Мукачево- Рогатинь" в межах району, яка потребує капітального оновлення і поки що тут конкретно нічого не робиться. 

У свою чергу голова ОДА Ігор Бондаренко повідомив, що в облдержадміністрації діє робоча група з вивчення стану доріг в області за результатами роботи якої буде затверджений  перспективний план з  ремонту та будівництва автошляхів.

Відтак обговорено  можливість завершення ремонтів дороги в смт. Усть-Чорна та с.Красна,  а також ямкового - на відрізку  Буштино -Занявка ще цьогоріч, якщо на це дозволять погодні умови. Що стосується інших напрямків, то як наголосив голова ОДА важливим є не освоєння коштів, а якість  виконання робіт. Пріоритетним є капітальне оновлення, оскільки поточні ремонти не дають бажаного ефекту, через деякий час дороги знову псуються і вкриваються вибоїнами. 

 Як стало відомо під час зустрічі, вже відбувся тендер на поточний середній ремонт дороги державного значення на Н-09 на суму 488 913 000, однак договір з переможцем - виконавцем робіт поки що не підписаний.

 А також оголошено тендер на капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення  О 070603 Синевир-Колочава-Буштино на суму 151 264 416 грн. 

З приводу стану мостів, до речі, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг, то як повідомив губернатор дане питання знаходиться на його особистому контролі й буде вирішуватися в міру можливостей. Так, роботи на буштинському довгобуді тимчасово призупинені, оскільки як виявилося, замовник немає відповідних дозволів на їх проведення. 

На реконструкцію мосту через р.Тересву, потрібні колосальні капіталовкладення, приблизно 500 млн. грн., і наразі виготовляється проектно-кошторисна документація.  Тож щиро сподіваємось,  і в чому нас, власне, запевнив керівник адміністрації, що дороги в Тячівському районі,  а також мости будуть оновлюватись, і ця проблема з часом вирішуватиметься. 

Наступним питанням, яке було обговорено на зустрічі - це збереження Тячівського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці під час укрупнення районів в процесі децентралізації. 

Голова ради Іван Фабрицій поінформував  про депутатське звернення, прийняте на сесії та специфіку Тячівського району, який є найбільшим сільськогосподарським районом не лише на Закарпатті, а й по всій Україні. Тож на переконання депутатів до району з передгірським та гірським розташуванням не можуть застосовуватись такі ж принципи реформування, які розроблені для низинних районів.  
У випадку законодавчого затвердження уніфікованого підходу до реформування адміністративно - територіального устрою України, нівелюються усі преференції, передбачені для гірських населених пунктів, не враховуватимуться соціально-економічні, етнічні, історико - географічні, демографічні та інші особливості нашого краю. 
Що, у свою чергу, може призвести до ускладнень із забезпеченням належного функціонування різних сфер діяльності , що спричинятиме ріст соціального невдоволення місцевих мешканців.  
В той же час, Тячівський район має розвинену адміністративно-господарську, соціально-культурну, медичну та освітню інфраструктуру, які забезпечують населення необхідними послугами, що неабияк важливо при проведенні децентралізації.  
Тому депутатів райради і громадськість Тячівщини обурив  той факт, що  Закарпатською ОДА був направлений лист за підписом екс-заступника Ярослава Галаса від 19.08.2019 р. за № 06-1/3182 в  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку. 

В ньому,  зокрема,  рекомендовано  при розробці концепції адміністративно-територіального устрою районного рівнів в Закарпатській області здійснити укрупнення районів на базі Рахівського, з адміністративним центром у м.Рахів, при цьому приєднавши частину Тячівщини. Що є неприпустимим для нашого району! 

Голова ОДА пояснив, що лист був направлений без його відома, і він особисто не згідний з цією рекомендацією.  Ігор Самійлович пообіцяв присутнім на зустрічі, що даний документ ним буде відкликано, і на рівні керівництва області буде робитися все необхідне, щоб Тячівський район залишився окремою адміністративною одиницею. 

Окрім того було розглянуто й інші важливі питання району. Так ми отримали "зелене світло" від губернатора для розробки проектно-коштористної документації на добудову класних приміщень в Тарасівській ЗОШ І-ІІІ ст. на існуючому фундаменті, що дуже важливо для нашого гірського населеного пункту, оскільки наші дітки навчаються в дві зміни. 

Також голова ОДА пообіцяв посприяти у завершені будівництва дитячих садочків в с Тарасівка та Глибокому Потоці, про що звернувся депутат Ігор Грабарь.

Загалом наша зустріч пройшла в конструктивному руслі, з приводу чого ми інформуватимемо на найближчому засіданні районної сесії. 

А також щиро сподіваємося, що всі актуальні обговорюванні питання будуть вирішуватися найближчим часом, про що ми отримали запевняння від керівництва Закарпатської ОДА.

Іван Руснак, депутат Тячівської районної ради, директор  Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. 
 

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду