У Тячеві провели огляд-конкурс «Вертеп-2018» та фестиваль «Червене вино» (ФОТО)


9 січня, на третій день святкування Різдва, У Тячеві пройшов районний огляд-конкурс вертепів та колядницьких колективів «Вертеп-2018» та фестиваль «Червене вино».Цьогоріч традиційне колоритне дійство, започатковане на Тячівщині ще у 1991 році, вкотре зібрало колядників та виноробів з усіх куточків району. 

Розпочався фестиваль урочистою театралізованою ходою учасників фестивалю центральною вулицею міста до площі Поштової. Відтак на сцені тячівців і гостей міста з радісним святом Різдва привітали перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, заступник голови Тячівської районної ради Ігор Грабарь, керуюча справами, секретар виконкому Тячівської міської ради ОТГ Ольга Решетар, начальник відділу культури РДА Василь Гудак.

Відтак щирі вітання прозвучали на адресу ювілярів галузі культури Тячівщини – Надії Омельяненко, Надії Лях, Йосипа Мартинича, Марії Угляй, Наталії Лаврюк та Тиберія Мельника.

З оригінальним танцем на льоду, який вразив глядачів на відкритті міської ялинки, виступили учні Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського (керівник Леся Острешко).  

Зрештою, стартувало фестивальне дійство: журі оцінювало винну продукцію, виготовлену за власними рецептами господарів з різних населених пунктів Тячівщини. Це завдання було не з легких, адже членів комісії пригощали не лише ароматними винами, а й різноманітними міцними настоянками: яфинівкою, слив’янкою та іншими традиційними закарпатськими напоями.

Тим часом  на сцені лунали веселі колядки у виконанні колядницьких та вертепних колективів клубних закладів та шкіл мистецтв району.

Святкове дійство прикрасила виставка робіт учнів відділів образотворчого мистецтва дитячих шкіл мистецтв Тячівщини.

Зрештою, були визначені переможці конкурсу.  Серед виноробів третє місце зайняли учасники з сіл Дулово, Терново та Угля, на другому місці – с.Лази та с.Кричево. Перше місце віддали справжнім знавцям виноробної справи з сіл Нижня Апша та Чумальово. 

Серед колядницьких колективів третє місце посів колядницький колектив Буштинської ДШМ (керівник Олена Вейгеш), другими стали колядники з Нересницької ДШМ (керівник Алла Горзов). Перше місце заслужено отримав вертепний колектив клубу с.Тарасівка (керівник Іван Мацола).

Призери та переможці були відзначені грамотами та матеріальними заохоченнями від оргкомітету.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.u

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду