У Тячівській ОТГ створили Центр первинної медико-санітарної допомогиСьогодні, 24 січня, під керівництвом Тячівського міського голови Івана Ковача відбулося засідання 21 (позачергової) сесії Тячівської міськради сьомого скликання. Приводом для термінового зібрання стало, передусім, ведення в дію законодавства про медичну реформу в частині первинної ланки.У зв’язку з тим, що на первинному рівні медицини не передбачено посад стоматологів, то депутати рішенням сесії з 1 лютого 2018 року вивели зі штатних розписів АЗПСМ ці штатні одиниці. Зокрема, зі штатного розпису КЗ «Тячівківська АЗПСМ» – 0,5 штатної одиниці стоматолога та 0,5 штатної одиниці медичної сестри, КЗ «Руськополівська АЗПСМ» – по одній штатній одиниці стоматолога та медсестри, КЗ «Лазівська АЗПСМ» – одну штатну одиницю стоматолога. Їх передали їх до штатного розпису комунального закладу вторинної медицини «Тячівська районна стоматологічна поліклініка».  

Як зазначив міський голова Іван Ковач, медичні працівники, які займали ці посади, і далі працюватимуть на своїх місцях, але будуть працевлаштовані у районну стоматологічну поліклініку, яка буде діяти як госпрозрахункове підприємство. Держава відшкодовуватиме лише кошти на обслуговування пільгових груп населення та послуги щелепно-лицьового хірурга. 

У зв’язку зі зміною джерела фінансування, депутати прийняли й зміни до бюджету ОТГ. 

Інше питання, яке постало в Тячівській ОТГ у зв’язку з медреформою, – створення комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Адже з 1 липня 2018 року фінансування з держбюджету первинної ланки медицини буде проходити через ЦПМСД. 

Головний лікар Тячівської АЗПСМ Зузанна Попович поінформувала депутатів, що з утворенням Центру амбулаторії і ФАП, які діють у громаді, стануть його структурними підрозділами. Очолить ЦПМСД головний лікар, а головні лікарі амбулаторій стануть завідувачами АЗПСМ. 

Обладнати заклад первинної медицини планують коштом держави, оскільки на ці потреби цьогоріч виділяється суттєве фінансування. А розмістити новостворений Центр планують у приміщенні стоматологічної поліклініки. 

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги об’єднаної громади надаватимуть мешканцям широкий спектр медичних послуг відповідно до всіх вимог. У планах – також відкриття денного стаціонару, закупівля діагностичного обладнання. У міськраді кажуть: це не просте завдання, але воно дасть можливість громаді самостійно опікуватись медициною. 

В результаті депутати міськради підтримали рішення про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги і ухвалили Статут установи.

Наталія Маджара для Tuachiv.com.ua

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду