Бути чи ні сонячній електростанції в Буштині – вирішували на сесії селищної ради


Минулої п’ятниці відбулося засідання сесії Буштинської селищної ради. Основним питанням порядку денного став розгляд меморандуму про співпрацю з ТОВ «ФЕС -БУШТИНО» («Фотоелектростанція БУШТИНО») та затвердження детального плану території, відведеної для розміщення сонячної електростанції в смт Буштино.Варто зазначити, що ці питання планувалося розглянути на сесії  позаминулого тижня за особистої участі інвестора В.І.Попова (керівника приватного будівельно-монтажного підприємства «Строїтель-П» (м.Дніпро). Інвестор приїхав до Буштина, та засідання не відбулося, оскільки не зібрався кворум.

Цього разу на зібранні був присутній представник інвестора Ярослав Куценко. В коментарі кореспонденту нашого видання він розповів про наміри інвестора:

«Зараз держава ставить завдання ліквідувати газову залежність від Росії. Єдиними прийнятними джерелами енергії є альтернативні, зокрема, сонячні електростанції. Тому на території, яка наразі є засміченим пустирем, лише на прибирання якого  треба 500-600 тис. грн., планується встановити сонячну електростанцію потужністю 5 мегават. Вартість будівництва складає близько 12 млн євро. Для цього виділено 7,6 га, розроблено документацію – проект землевпорядкування, оцінку земель, детальний план забудови». 

Під час розгляду питання на засіданні Буштинський селищний голова Іван Паш зазначив,  що рішенням сесії селищної ради 1.12.2017 року №760 ТОВ «ФЕС БУШТИНО» було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 7,64 га для будівництва сонячної електростанції.

До обговорення депутатам пропонувався Меморандум з інвестором. За умовами документу, договірні сторони (інвестор та селищна рада) беруть на себе зобов’язання співпрацювати у сфері надання послуг з благоустрою населеного пункту. Тобто Буштинська селищна рада  сприятиме виробничій діяльності ТОВ «ФЕС БУШТИНО», а підприємство, в свою чергу, закупить для селища сміттєприбиральну машину. Як пообіцяв буштинцям інвестор, на це буде виділено 600 тисяч гривень. 

Втім, як заперечили деякі депутати, цієї суми буде недостатньо для купівлі потужної машини. Тож думки з приводу озвученої пропозиції розділилися.  

Питання викликало гостру дискусію, яка моментами переходила у з’ясування особистих стосунків. Серед пропозицій, озвучених селищними депутатами, звучала й така, наприклад, щоб інвестор, окрім сміттєприбиральної машини, профінансував ще й закупівлю сміттєвих баків для 2,5 тисяч дворогосподарств селища (а це  близько 2,5 млн грн.).

Представник інвестора намагався переконати буштинських депутатів, що по-перше, такі значні суми знайти проблематично, і про розширення потреб можна говорити з часом. По-друге, у більш потужній машині для вивезення сміття в селищі нема потреби. 

Зрештою, після двогодинного емоційного обговорення депутати вирішили у Меморандумі дати пропозицію ТОВ «ФЕС БУШТИНО» внести в соціально-економічний розвиток селища 2 млн. грн. протягом місяця. А також додали: інші зацікавлені особи також можуть звертатися у Буштинську селищну раду щодо оренди цих 7,6 га на таких самих умовах. 

Як стало відомо після засідання сесії, інвестор, який уже вклав кошти у виготовлення детального плану території та детальне ґрунтове обстеження земельної ділянки, від своїх намірів відмовився.  Чи прийде інший за таких обставин – питання риторичне. Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду