Лише третина тячівців платить за вивіз сміття (ФОТО)

​Як знайти шляхи вирішення проблеми сміття у місті? Відповідь на це питання шукали на громадських слуханнях у Тячеві.
Про вивезення твердих побутових відходів у населених пунктах Тячівської ОТГ йшлося на громадських слуханнях у Тячеві 19 лютого.

За словами директора ТОВ «Екосіті» Олександра Буковського, з товариством укладено 2429 договорів. Зокрема, 2016 у Тячеві (з населенням – 1230, з підприємцями – 139, юридичними особами – 50, бюджетними установами – 20). Всього 32% домогосподарств платять за вивіз сміття. 

Зауважив, що є тенденція спаду щодо укладання угод із мешканцями багатоповерхівок:  два роки тому з цією категорією було укладено 800 угод, а зараз – 577. 

213 договорів укладено у Тячівці (210 – з населенням, 3 – з підприємцями), у Лазах – 200 (193 – з населенням, 7 – з підприємцями). Починається робота в Округлій.   Поки не визначена ситуація у Руському Полі. 

Наразі чимало абонентів боргують сміттярам за послуги значні суми. До прикладу, мешканці Тячева винні 122 тис. грн., підприємці – 57 тис. грн. Заборгованість серед жителів багатоповерхівок по вул.Незалежності, Шапошнікова, Вайди та Промисловій складає майже 205 тис. грн. Є борги і у жителів Тячівки та Лазів. Та попри це, підприємство продовжує надавати послуги. 

Директор ТОВ «Екосіті» нарікає, що мешканці міста часто «футболять» працівників підприємства, які просять укласти угоди на вивезення міста. А вирішення сміттєвої проблеми бачить у будівництві сміттєпереробного заводу. 

Мешканці під час громадських слухань цікавились, чи є у місті пункти прийому пластику і скла (такий діє по вул.Лазівській). Також пропонували публікувати прізвища боржників у ЗМІ, а працівникам ТОВ «Екосіті» акуратніше забирати сміття. Звучала й пропозиція провести суботник на засміченій території біля профтехліцею по вул.Вайди.
Перший заступник Тячівського міського голови Іван Клебан додав, що проблема сміття стала однією з найнагальніших у громаді. Міська влада готує списки власників квартир і будинків, які сумлінно сплачують за вивіз сміття. Ці списки будуть публікуватися у міській газеті і на сайті міськради, щоб городяни знали, хто платить, а хто ні. Також для відслідковування порушників ефективно використовуються і камери відеонагляду. Але до роботи треба залучати депутатів міськради, членів виконкому. 

В результаті на громадських слуханнях прийняли рішення рекомендувати депутатському корпусу, виконкому міськради, активу міста, старостам та сільським комітетам сприяти покращенню стану сплати платежів з надання послуг на вивезення ТПВ та укладанню договорів з юридичними та фізичними особами в населених пунктах ОТГ. Висловлені мешканцями пропозиції будуть взяті до уваги.  

Tyachiv.com.ua

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду