Година державності відбулася в Солотвинській ЗОШ І-ІІІст. №1 (фото)

«Соборну славу вознесімо, соборну волю бережімо!» під такою назвою була проведена година державності в Солотвинській ЗОШ І-ІІІст. №1, до якої долучилася і селищна бібліотека.
Присутнім було проведено короткий екскурс в історію свята. Учні школи виступили з літературно-музичною композицією.
На завершення заходу присутні заспівали Гімн України, взявшись за руки, створили Ланцюг Єдності до дня Соборності України.
Перше масштабне відзначення свята Соборності в Карпатській Україні, відбулося 22 січня 1939 року в місті Хусті. Це найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців. Для участі в ній до столиці Карпатської України з’їхалися понад 30 тисяч осіб.
Закарпатці нагадують про волю українців, висловлену на з’їзді Всенародних зборів у Хусті 21 січня 1919 року про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України.
В Солотвинській бібліотеці-філії №9 було розгорнуто експрес-виставку: «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг», яка пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Адже сила держави в єдності!
«Соборну славу вознесімо, соборну волю бережімо!»

«Соборну славу вознесімо, соборну волю бережімо!»

«Соборну славу вознесімо, соборну волю бережімо!»

«Соборну славу вознесімо, соборну волю бережімо!»

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду