На Тячівщині цьогорічна малосніжна зима не сприяла туристичному сезону

Цьогорічна зима побила всі рекорди безсніжжя та нестабільної погоди. Тільки вибереться на мороз, випаде сніжок, як через декілька днів – плюсова температура і дощ, що враз змивав сніговий покрив не тільки у населених пунктах, а й навіть у горах та на полонинах. Тож такі погодні капризи не могли не позначитися на потоці туристів до нашого регіону.
Порівнюючи цьогорічний зимовий туристичний сезон з тогорічним, можу сказати, що різниця велика: потік туристів зменшився у рази. Навіть на новорічні та різдвяні свята багато садиб зеленого туризму в усть-чорнянському кущі просто пустували. Хоча і тогоріч візитерів у нашому регіоні не було багато, адже зима була некомфортною – снігу випало забагато, а ще й розбиті дороги стримували людей відвідувати Усть-Чорну і навколишні села. На щастя, восени минулого року аварійний шлях між Усть-Чорною і Красною капітально відновили. І це великий плюс для розвитку туризму. Однак на цей раз підвела погода. Хоча є ще шанс наверстати втрачене. Минулого тижня у гірських селах випало трохи снігу, а у горах сніговий покрив сягнув до 60-70 см. Тож гірськолижні траси (в Усть-Чорній їх є три і одна у Руській Мокрій) почнуть приймати відвідувачів. Є надія, що хоча б у останній місяць зими буде приплив туристів. Варто зазначити, що впродовж зимового туристичного сезону і у ті недовгі періоди, коли у горах лежав сніг, наші гірськолижні траси функціонували та розважали візитерів.
Окрім того, кожен власник сільської садиби організовував туристам й інші розваги. До прикладу, гості мали змогу долучитися до екскурсійних турів нашим регіоном. Це, зокрема, похід у гори, огляд водопадів та мінеральних джерел, виїзд на полонини чи у ліс. Цікавою була для візитерів й екскурсія водопадами та потічками, скованими кригою, що отримала символічну назву «Стежками Снігової королеви». У основному, такий тур проводили, коли надворі були великі морози.  Розважали туристів й  гастрономічними майстер-класами, під час яких гості не тільки пробувати автентичні страви, приготовлені на вогні, а й самі куховарили.
Тож більшість тих візитерів, які цьогоріч відпочивали в Усть-Чорній та навколишніх селах, незважаючи на малосніжну зиму, добре проводили час. Тому сподіваємося, що туристи, які вже побували у нашому регіоні, повертатимуться сюди знов і знов.


В’ячеслав Дикун, фельдшер Усть-Чорнянського ГПРВ,
власник садиби

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду