В Тячівській міській раді відбулася робоча нарада з питань надання соціальних послуг

Сьогодні, 18 січня 2021 року, в Тячівській міській раді відбулася робоча нарада з питань надання соціальних послуг.

Нараду вели керуюча справами (секретар) апарату виконкому Тячівської міської ради - Ольга РЕШЕТАР та начальник новоствореного відділу соціального захисту населення Тячівської міської ради - Тетяна РЕБАР.

Нарада відбулася за участю працівників старостатів (с.Руське Поле, с.Тячівка, с.Лази і Округла) та працівників ЦНАП Тячівської міської ради.

Учасники обговорювали зміни в розподілі повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановленої системи соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.
В Тячівській міській раді відбулася робоча нарада з питань надання соціальних послуг

В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад. Щоб реалізувати їх, в Тячівській громаді створено відповідний структурний підрозділ (відділ соціального захисту) та визначено відповідальних працівників, які прийматимуть документи від населення безпосередньо у старостаті.

Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду