Етнографічний музей «Калина» може втратити підтримку держави

Звернення до влади оприлюднив на своїй сторінці в ФК власник власник етнографічного музею «Калина». Ось його зміст:  
"Я, Юрій Іванович Куцин, 20 років збирав у чотирьох районах Закарпаття історичні речі наших пращурів. На своєму обійсть створив етнографічний музей. У цю працю вклав багато часу, зусиль та коштів. Нині музей нараховує понад 5 тисяч екземплярів. Це посуд, одяг, знаряддя праці чи інші речі побуту, якими у минулому користувалися жителі верховинського краю.  Серед численних експонатів є вельми цікаві – вітровий та водяний млини, ступи. У музейній колекції знаходяться також картинна галереє, де представлено композиції, зроблені  з різних порід дерев, також художні твори, де зображено пейзажі, сакральні полотна чи картини на історичну тематику. Родзинкою музею є старовинна дерев’яна хата. Також тут можна оглянути макети диких звірів та птахів, що водяться у карпатських лісах. 
Є тут і «живий куточок» - розводимо на обійсті колумбійських золотих фазанів, індійських  пав та в’єтнамських курей. А головним експонатом закладу є статуя дівчини Калини, на честь якої, за легендою, і названо село Калини. 
У 2010 році наш музей отримав офіційну назву «Калина».   До 31 грудня 2020 року він знаходився на балансі відділу культури Тячівської РДА. У цей період його відвідало понад 2,5 тис груп туристів з усієї України та за кордону. 
 У зв’язку з переходом у громаду музей «Калина» опинився нікому не потрібний, як кажуть, за бортом. 
Тож звертаюся до керівництва району та всіх голів та представників територіальних громад, а також до представників партій «Слуга народу» та «Рідне Закарпаття». Прошу вас допомогти у збереженні культурного надбання нашого краю – музею «Калина». Без сторонньої підтримки етнографічний музей може втрати чимало унікальних історичних експонатів. Тому прошу всіх керівників краю внести свій вклад задля збереження об’єкту, який має історичну, просвітницьку та культурну цінність. Аби прийдешнє покоління могло почерпнути знання про минувшину предків, ознайомившись з музейними експонатами. А ще музей – це й привабливий туристичний об’єкт, що може посприяти розвитку рекреаційного та туристичного потенціалу краю. 
Мені вже 77 років, тож самотужки відстоювати музей досить складно. Прошу всіх небайдужих, цінителів культурної спадщини не дати музею «Калина» занепасти.
Для всіх, хто бажає доторкнутися до історичного минулого нашого краю, запрошую відвідати  музей «Калина», що знаходиться за адресою: с.Калини, вул.Залізнична, 13. Тел: +380962767726.
Юрій Куцин, власник етнографічного музею «Калина».
Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду