Гірські села Німецька Мокра та Брустури на картах XVIII ст.

Серед численних архівних матеріалів на сайті Національного архіву Угорщини знаходимо історичні «родзинки» нашого краю. Зокрема, зображення гірських сіл Тячівщини та їх околиць на гідрографічних картах 18 ст.
Так, на гідрографічній карті Німецької Мокрої показано, як виглядало поселення у січні 1775 р. Там зображено гірські хребти, долини, потічки,  річку  Мокрянку та саму територію села Німецька Мокра  з житловими будинками, межами ділянок, є також церква, монастир, склади, лісопильні, службові будівлі; дороги, мости, захисні дамби, берегові захисні споруди. Крім того, на карті є додатковий текст: легенда про село, імена жителів, список громадських будівель.
На карті, створеній у 1781 році, зображено прикордонне розташування Німецької Мокрої. Тут також зазначено гори, долини, струмки та  територію, яка придатна для заселення.
А ось на гірсько-гідрографічній карті, датованій 1770 р., зображено  місцезнаходження сіл Кобилецька Поляна, Дубове, Німецька Мокра, а також зазначено гірські хребти, гори, долини; позначено річки Яблониця та Тересва, струмки. Є й план населеного пункту Брустури (Лопухово) з межами ділянок,  житлові будинки, церква, дороги.
Л.БІЛАК.
 

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду