Трійця-2021: традиції, прикмети та найсуворіші заборони

Трійця – одне з головних християнських свят. Його відзначають як у православній, так і в католицькій церквах.
Свято прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею.

Коли Трійця 2021 у православних християн

Трійця у православ’ї входить до числа дванадесятих свят. Вона не має сталої дати святкування, адже нерозривно пов’язана з Великоднем. Відзначається Свята Трійця у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Саме тому у християн східного обряду воно має назву П’ятидесятниця.

Трійця: історія свята

У свято Трійці згадується та прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків.
Зелені свята 2021 - коли та як святкуємо / фото pravoslavie79.ru

Так, на 50-й день після Воскресіння Христового апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі. Перед ними в світлі та сяйві з'явився Святий Дух. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб нести кожній людині на землі Слово Боже.
Трійцею це свято називається тому, що саме цього дня світові відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці, й люди навчились поклонятися та прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Отця, Сина і Святого Духа.

Як прийнято святкувати Зелені свята

На Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою та квітами, які символізують відродження всього живого на землі.
іряни цього дня відвідують святкову службу в церкві.
Посту на Трійцю немає, тому це світле свято прийнято відзначати в колі близьких за багато накритим різними наїдками столом.
Напередодні Святої Трійці господині влаштовують генеральне прибирання, аби прийняти гостей у чистому й прибраному будинку. Адже на саме свято займатися домашніми клопотами не можна.
В Україні Трійця є державним святом, у зв’язку з яким передбачено додатковий вихідний день. Таким чином, завдяки цьому церковному святу українці відпочиватимуть три дні поспіль – 19, 20 і 21 червня.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду