У Дубовому представники муніципалітетів Чеської Республіки обговорили перспективи співпраці з громадами Закарпаття

19 жовтня Дубівська селищна рада спільно з ГС "Асоціація Європейського розвитку Карпатського регіону" у рамках налагодження партнерських стосунків Україна-Чеська Республіка провели семінар "Співпраця неприбуткових організацій та органів місцевого самоврядування:  можливості для Закарпаття". Участь у заході  взяли керівники селищних та сільських рад Тячівського та Хустського районів. Під час семінару гості з Чеської Республіки - представники муніципалітетів та керівники громадських формувань ознайомили представників  громад з роботою органів місцевого самоврядування Чеської Республіки щодо залучення грантових та дотаційних коштів, поділились досвідом їхньої співпраці з спілками та добровільними формуваннями. Присутні окреслили перспективи співпраці органів місцевого самоврядування  України та Чехії,  а також з Асоціацією.
Найперше, учасники Молодіжної ради зустріли чеську делегацію хлібом-сіллю під музичний  супровід троїстих музик. Відтак, до присутніх звернувся з  вітальним словом селищний голова Денис Каганець. Він презентував відеоматеріал про здобутки місцевої влади за перший рік роботи.
Слово мали представники ГС «Асоціація Європейського розвитк
у Карпатського регіону». Так,  Інна Носа представила спілку, а Василь Проданець презентував командам Дубівської громади подарунки від організації.
Лекційну частину заходу розпочав Володимир Буковський, голова асоціації Good Card, заступник голови мікрорегіону Бела, який охарактеризував принцип роботи   неприбуткових організацій в Чеській Республіці.
Затим виступила Станіслава Кленгелова, староста міста Солніце, голова мікрорегіону Бела з доповіддю про центри для самотніх матерів та жінок, які потерпають від домашнього насильства.
Ділився досвідом   утилізації побутових відходів у муніципалітетах Чехії мер міста Рокитніце в Орліцких горах  Петро Гудоусек.
Лектор  Міхаела Ванькова, директорка організації   "Орлицьке гори", відповідальна за пропагування території, заступник міського голови Семечниці доповідала про спілки рибалок та організації, які займаються облаштуванням дозвілля на території їхнього населеного пункту.
Також з доповіддю про спілки пожежників та садівників виступила Ярослава Хотмарова, староста містечка Рибни.
А лектор Радка Носкова, заступник мера Врхлабі,  керівник проєктового відділу розповіла про спілки літніх людей та їх роль у селах.
Наприкінці семінару доповів про переваги співпраці між громадами та неприбутковими організаціями, а також розповів про грантові можливості для  Закарпаття Роман Кліма, керівник відділу грантів та дотацій на крайському уряді в Градці Кралове.
Між виступами доповідачів вихованці відділу хореографії Дубівської ДШМ (кер. О.М.Піцур) порадували   гостей колоритним танцем.
Завершився захід врученням подарунків від чеських гостей представникам громад. Після чого учасники семінару неформально поспілкувалися щодо налагодження  співпраці.
https://dubove.gov.ua/news/