У архівних документах Тячівщини – віхи епохи

Архіви – невід’ємний інститут будь-якої держави, який зберігає історичну пам’ять нації, є запорукою її самоусвідомлення та розвитку. Справа працівників архівних установ надзвичайно важлива для всього суспільства. Саме архіви продовжують вік документів, зберігаючи їх для наших нащадків, чим сприяють пізнанню історії та усвідомленню людського буття. 
Головною місією архівного відділу є приймання та збереження документів Національного архівного фонду з терміном зберігання – вічно. Це документи, які утворилися в різні історичні періоди у діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, установ усіх форм власності, окремих фізичних осіб. На сьогодні в  архівній установі району на обліку перебувають 186 фондів  установ, підприємств та організацій, в них зібрано 48545 справ, з яких 37290 постійного зберігання та 11255 з кадрових питань.
У процесі діяльності установ, організацій та підприємств також утворюються документи з кадрових питань (особового складу). Для громадян вони мають особистий характер та слугують підставою для видачі різноманітних документів, що посвідчують їхню особу, посаду, а також для отримання різних соціальних послуг.
Якщо підприємство, установа або організація були ліквідовані, то зазначені документи передаються на зберігання до архіву та зберігаються 75 років. В поточному році відкрито ще три фонди закладів, які повністю припинили діяльність. Це Тячівська районна полонинська управа, комунальний заклад «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» та Тересвянський «АКТОРП» (колишній Тересвянський ОРС).
До архівного відділу найчастіше звертаються з питань соціально-правового характеру, а саме: отримання довідок про підтвердження стажу роботи та заробітної плати, реорганізації установ, земельних та майнових прав, вступу в спадщину та інше.
Так, протягом року на особистому прийомі до мене звернулися 255 громадян. Взагалі, до архівної установи у 2019 році надійшло від громадян та юридичних осіб 1450 запитів, з яких соціально-правового характеру – 1092.
Планів на наступні роки багато. Підтримуючи світову тенденцію  у створенні цифрової архівної спадщини та напрямку діяльності уряду у сфері цифрових технологій, архівний відділ потребує матеріально-технічної підтримки у забезпеченні технікою для сканування документів та переходу на електронне документування. 
Наостанок хочу привітати всіх архівістів та причетних до цієї справи людей з професійним святом, яке відмічаємо 24 грудня, прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами і побажати творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок та успіхів. 

Тамара Муха, начальник архівного відділу РДА. 

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду