Наслідки тепла в Україні: прокинулися змії, а грибники знову вийшли на полювання

Цієї зими українці бачили навіть квітучі троянди і бузок. Але гадюки і лисички - це щось новеньке.

"Повелися" на погодну "пастку", передає Ukr.Media.
Прогулянка в ліс в нинішню пору може здивувати не тільки пробивающейся крізь землю травичкою, але і тим, що прямо під ногами ви можете побачити змію. Саме на таку, живу й справжню, набрів біля селища Меліоративне на Дніпропетровщині Юрій Ковалика.
- Ось вам і зима, сфотографував п'ять хвилин тому, - поділився "знахідкою" чоловік у соцмережах. – По ідеї, вони повинні спати, а ця вилізла з каменів.
Герпетолог, доцент Дніпропетровського національного університету Віктор Гассо підтвердив, що це степова гадюка, яка занесена в Червону книгу і знаходиться під охороною.

- При низькій температурі змії впадають в сплячку, зимують у щілинах під корінням дерев, але коли повітря прогрівається до +4, +8 – вилазять назовні, - говорить фахівець. – Це така погодна "пастка" для них. Цілком можливо, що вона вийшла на сонечко погрітися. Проте це помилкова тривога.
Така "прогулянка", за словами Гассо, може коштувати змії життя, оскільки при заморожуванні вона впаде в стан заціпеніння і не зможе сховатися назад, а значить – загине. Тим, хто ось так само, як Юрій, випадково наткнеться на змій, герпетолог радить не діяти самостійно, а звернутися до фахівців.
- Її можна врятувати, посадити в дерев'яний ящик з соломою і отворами, заховати в льох, а в квітні відвезти подалі в ліс і випустити, - каже Віктор Гассо.
Нападати в такий час змії навряд чи зможуть, так як сонні, але краще все-таки не ризикувати і не випробовувати долю.
Зима – грибний сезон
Любителі "грибалки" відкрили новий, чи продовжують старий сезон, але навіть у січні, після свят продовжують хвалитися грибним уловом. Так киянка Лариса Філоненко в мережі поділилася фотографією зібраних 2 січня лисичок.
"Мало, але є", - підписала знімок жінка.
Лисички Лариса знайшла на межі Київської та Чернігівської областей, крім того, член її сім'ї відшукав навіть білий гриб!
"Родич білий сьогодні знайшов. Там серед лисичок загубився. Побачила тільки вдома", - хвалиться киянка.
Любителі збирати гриби підтверджують - тепла зима продовжила грибний сезон.
"Вчора брат зібрав трохи лисичок, досить великі як для січня місяця, теж на кордоні Чернігівської та Київської області... А також фіолетову рядовки, сироїжки, димчатую рядовки, найбільше гигрофоров... Все в хорошому стані", - розповідає Валентина Голуб.

У Запорізькій області посеред зими прокинулися кліщі
??

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду