З сьогоднішнього дня в Україні з'являться в обігу нові монети

Національний банк України повідомив, що з сьогоднішнього дня, 27 квітня , Україна отримає нові монети номіналом в 1 і 2 гривні.

З сьогоднішнього дня  в Україні з'являться в обігу нові монети
Національний банк України повідомив, що з сьогоднішнього дня, 27 квітня 2018 року, Україна отримає нові монети номіналом в 1 і 2 гривні, а 5 і 10 гривень з'являться в обігу в 2019-2020 роках, передає Ukr.Media.
"Україна отримає нові монети номіналом в 1 і 2 гривні 27 квітня 2018, 5 і 10 гривень з'являться в обігу в 2019-2020 роках (за окремим рішенням НБУ)", — сказав глава Нацбанку України Яків Смолій.

Як уточнив Смолій, з 1 липня в Україні будуть введені правила округлення загальної суми покупки в чеку. Крім того, з цієї дати Нацбанк припинить карбувати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.
При цьому, НБУ не буде вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 грн, але припинить друкувати ці банкноти і додатково поповнювати ними грошовий обіг.

"Правила округлення діють при відсутності монет і покупця, і продавця. Під час безготівкових розрахунків закруглення не буде здійснюватися", — додав Смолій.

Українці зможуть розраховуватися одночасно монетами і банкнотами необмежений період часу, так як вилучати банкноти з обігу регулятор не буде, але припинить їх випуск.

"Тривалість життя монет значно вище тривалості життя банкнот. Монети звертаються близько 20 років, а банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень можуть в середньому близько одного року", - сказав Смолій.

Як відзначає НБУ, монети дрібних номіналів припинили грати істотну роль в розрахунках за товари і послуги, а вартість їх виготовлення перевищує номінальну вартість. Крім цього, такі монети майже не повертаються зі звернення до банківської системи. Згідно з інформацією, на даний момент в обігу перебуває 12,9 млрд штук монет: 1 коп. — 2,4 млрд штук, 2 коп. — 1,4 млрд штук, 5 коп. — 1,9 млрд штук, 10 коп. — 3,8 млрд штук, 25 коп. — 1,7 млрд штук, 50 коп. — 1,2 млрд штук і 1 грн — 0,5 млрд штук.

У зв'язку з цим регулятор підготував проект постанови "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів". Він передбачає відмову від карбування монет номіналами 1, 2, 5 копійок-за того, що вони перестали відігравати істотну роль у розрахунках, а також монет номіналом 25 коп., оскільки при відсутності монет номіналами 1, 2 і 5 копійок 25 копійок не будуть розмінюватися 10 копійками.

При цьому планується, що всі зазначені монети і надалі залишатимуться в обігу, але готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами. У той же час, 1, 2, 5 і 25 копійок продовжуватимуть виконувати функцію засобу платежу (грошова одиниця України — гривня і надалі буде дорівнює 100 копійкам).
Нагадаємо, Національний банк України випустив нові монети номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень, які з часом повинні замінити банкноти.
??

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду