Із 1 травня почали діяти нові правила призначення та нарахування субсидій

Із 1 травня почали діяти нові правила призначення та нарахування субсидій
Як інформує управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради, для 80-85% отримувачів цієї допомоги перерахунок на наступний опалювальний період зроблять автоматично. Водночас близько 15-20% повинні особисто звернутися до органів соцзахисту для переоформлення субсидій. Це стосується тих, хто має щойно куплені предмети розкоші, нові автомобілі, або у складі сімей яких є працездатні особи, що декларують нульові ставки доходу.

Верифікація (перевірка) субсидіантів, яку розпочало Міністерство фінансів, виявила низку системних проблем із призначенням субсидій. Тому уряд схвалив рішення про внесення низки змін, які скоротять випадки зловживань. Ті, хто справді потребуватиме допомоги, отримуватимуть її і надалі.

ПРО ЯКІ НОВАЦІЇ ЩОДО СУБСИДІЙ ТРЕБА ЗНАТИ І НА ЩО ЗВЕРТАТИ УВАГУ

Предмети розкоші та доходи від оренди

Відтепер, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Крім того, доходи від оренди майна, зокрема від здавання в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – у новій графі “інші доходи”.

Великі будинки і квартири

Із 1 травня діє нове правило: субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги в повному обсязі.

Тіньова зайнятість

Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто дійсно є безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

У Мінсоцполітики переконані: це стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, сприятиме детінізації та усуне соціальну несправедливість, коли субсидію насправді отримують люди з достатньо високими доходами.

Нові соціальні норми на газ та електроенергію

Для стимулювання енергозбереження також із 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт/год на 1 кв. м площі. Під час призначення субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Субсидії для внутрішньо-переміщених осіб

Внутрішньо-переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Преміювання за економію енергоресурсів

Уряд проведе преміювання домогосподарств, які економили ресурси за підсумками цього опалювального сезону. Як і торік, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 грн. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву до місцевого управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради просить врахувати, що деяким категоріям громадян для поновлення субсидії на наступний період слід звернутися до УПСЗН Ужгородської міської ради. Зокрема, це стосується тих, у кого в складі домогосподарства є :

-внутрішньо переміщені особи;

-особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

-особи, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають);

-особи, члені сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Для переоформлення субсидії потрібно подати два документи – заяву та декларацію про доходи.

Постановою скасовано форми Заяви і Декларації, що були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року №106. Нові форми будуть затверджені найближчим часом наказом Мінсоцполітики.

Прохання слідкувати за повідомленнями. Про всі нововведення поступово буде надаватися інформація.

Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка