Що чекає пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарями

Кому Україна буде оплачувати лікування і що це за «червоний» список?

Держава оплатить медустановам також за пацієнтів, які не уклали декларації з лікарями первинної ланки. Про це на брифінгу сказав голова Національної служби здоров'я Олег Петренко, інформує Ukr.Media.
«Перехід на нову модель фінансування передбачає, що ніхто не залишиться без оплати. Медустанови мають засоби не тільки тих пацієнтів, які уклали декларації з лікарями, але і тих хто, поки їх не уклав», - зазначив він.
Петренко додав, що постанова про реалізацію державних гарантій для первинної медичної допомоги має «зелений» та «червоний» списки.

«Зелений» список складається з тих, хто уклав декларації, витрати на них будуть розраховуватися згідно нової ставки в 370 грн з урахуванням вікових коефіцієнтів.
Якщо пацієнт, не уклав з лікарем декларації, медзаклад буде отримувати 240 грн за старим тарифом.
«Але сумарно будь-який заклад, який укладає декларації з пацієнтами, буде мати частину, яка буде більше того, що вони мали у 2 кварталі (мається на увазі фінансування старої системи - Ред.)», - додав він.
Він зазначив, що кількість фінансування медустанови залежить від того скільки пиціентів підпишуть з лікарями декларації. Разом з тим, незалежно від того чи будуть пацієнти фізично звертатися до лікаря, кошти за них все одно будуть оплачені державою.
Петренко нагадав, що сімейний лікар може укласти 1800 декларацій, педіатр - 900, терапевт - 2000.??

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду