Штраф за продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім може зрости до 30 тис. грн - нардеп

Штраф за продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім може зрости до 30 тис. грн - нардеп
Проблема безконтрольного продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім вже давно вийшла за межі конкретного міста. Це стає національною проблемою і національною катастрофою. Про це у коментарі УНН розповів заступник голови депутатської фракції БПП, народний депутат Сергій Березенко, коментуючи необхідність прийняття законопроекту №9065 про посилення відповідальності за продаж алко- та тютюнових товарів неповнолітнім.

"Цей законопроект пропонує зміни одразу до декількох законів, ККУ та КУпАП, та в закон "Про державне врегулювання виробництва обігу спирту". Йдеться про те, що на сьогодні ми чітко розуміємо – проблема з продажем алкоголю та тютюну неповнолітнім вже давно вийшла за межі конкретного міста, і це вже стає національною проблемою і національною катастрофою.

У нас на сьогодні середній вік людей, які зловживають слабким алкоголем – 14 років, а міцним алкоголем – 15 років. Так само, більше 13%, це як мінімум за статистикою, молодих людей – учнів шкіл зізнаються в тому, що курять сигарети. Відповідно, ця проблема вже на сьогодні стає такою, яка шкодить здоров’ю нації у цілому. Нам треба зробити єдине – треба дуже чітко виписати норми і відповідальність тих людей, які заохочують молодь до вживання алкоголю з отриманням своєї комерційної вигоди", - зазначив Березенко.

Нардеп пояснив, що документом передбачена заборона на продаж алкогольної продукції та тютюнових виробів в торговельних місцях площею менш як 40 кв м., якщо вони розташовані на відстані до 200 метрів від закладів освіти.

Крім того, ініціатори документу наполягають на підвищенні штрафів за продаж алкоголю неповнолітнім.

"Сьогодні у законі виписано, що такий штраф становить 6,8 тисячі гривень. Ми ж пропонуємо 500 тисяч гривень. І окремо - в Кодекс про адмінправопорушення ми записуємо відповідальність безпосередньо продавців - фізичних осіб, які відпускають алкогольні товари для осіб, які не досягнули 18-ліття, тим самим схиляючи їх до вживання продукту.

Якщо зараз штраф складає 30-100 неоподаткованих мінімумів, це або 510, або 1700 гривень, то ми пропонуємо його збільшити в рази – від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів, а це 17 тисяч – 34 тисячі гривень. Оплата такого штрафу назавжди позбавить бажання продавати алкоголь неповнолітній дитині", - вважає Березенко.

Також документ запроваджує кримінальну відповідальність за втягнення неповнолітніх в антисоціальну діяльність.

"Це достатньо жорсткі зміни до законодавства, але ми вважаємо, що якщо ми їх не проведемо сьогодні, то здоров’я нації, майбутнє України може опинитися під серйозною загрозою", - резюмував депутат.

Нагадаємо, як писав УНН, ініціатором законопроекту №8591 виступили низка народних депутатів, серед яких Андрій Павелко, Артур Палатний, Володимир Шкварилюк, Василь Амельченко, Ярослав Маркевич та Денис Силантьєв.

Джерело: УНН  ​

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду