Які документи потрібні для оформлення субсидії: роз'яснення Мінсоцполітики

Які документи потрібні для оформлення субсидії: роз'яснення Мінсоцполітики
Міністр Рева уточнив, в яких випадках кількість довідок збільшується

Для оформлення субсидії українцям потрібно подавати тільки два документи – заяву та декларацію про доходи. Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

Додаткові довідки можуть знадобиться, тільки якщо громадяни хочуть оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а тільки тих, хто фактично проживає у квартирі.

Тоді до справи додаються документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради.

Рева також нагадав, що субсидію призначають на рік – з травня поточного року до травня наступного року. Якщо допомогу вже призначено, в жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення.

Розмір субсидії розраховується окремо на літній період, і окремо – на зимовий, причому виключно на основі доходів зареєстрованих осіб та осіб, які фактично проживають у квартирі.

Раніше Рева пояснював, як оформляється субсидія при доході нижче "мінімалки". Міністр уточнив, що в цьому випадку важливим є, чи сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Крім того, Рева роз'яснював, що новий порядок отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг не містить вимог виписувати громадян,, які не проживають за місцем реєстрації. Міністр зазначив, що субсидія залежить від фактичної кількості проживаючих в домогосподарстві, а не від кількості прописаних.

Як відомо, наприкінці квітня 2018 року Кабмін вніс зміни до програми надання субсидій:

- якщо у власності родини є автомобіль, якому менше 5 років (крім мопеда і авто, наданого органом соцзахисту), субсидію не призначатимуть;
- необхідно вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, наприклад, від здачі в оренду квартири;
- з 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
- безробітним необхідно буде стати на облік в центр зайнятості, в іншому випадку людям працездатного віку, які претендують на субсидію, 
- органи соцзахисту автоматом вважатимуть дохід в три прожиткових мінімуми – 5286 грн.

Мета нововведень – запобігання випадкам зловживань і призначення державної допомоги людям, які приховують свої доходи.

Джерело  ​

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду