До Нового року в Україні спрогнозували падіння цін на бензин і ДП

До Нового року в Україні спрогнозували падіння цін на бензин і ДП
Вартість усіх марок моторних палив в Україні буде знижуватися під впливом падіння котирувань нафти і нафтопродуктів на світових ринках. Про це заявили в "Консалтинговій групі А-95".

14 листопада котирування нафти Brent впали до 65 дол./бар, що нижче жовтневого максимуму на 25%. Паралельно ціни на дизпаливо в Європі знизилися на 9%, на бензин — на 13%.

"Першим на світові тенденції висловлюється оптовий ринок. Ціни на вагонні партії бензину за останні два тижні знизилися на 6%, а дизельного палива на 10%. Це створює хороші передумови для передачі естафети автозаправним станціям", — говорить директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

Падіння роздрібних цін спостерігається з початку листопада. Найбільші оператори вже сумарно знизили ціни на 1 грн/л, середній показник по ринку становить 65 коп/л і 55 коп/л для бензину і ДП відповідно.

"Листопад пройде під знаком падіння цін на АЗС. Сьогодні вже сформовано потенціал зниження цін 1,5 грн. А події останніх днів на світових біржах дозволяють сподіватися, що до кінця року ціни на бензин і ДП повернуться на позначки нижче 30 грн/л", — говорить Сергій Куюн.

Ціни на автомобільний газ також будуть знижуватися у зв'язку з обвалом зовнішньої котирування і оптового внутрішнього ринку. В "А-95" прогнозують, що протягом найближчих двох тижнів вартість автогазу в роздрібній мережі знизиться з поточних 16 грн/л до 14 грн/л.

Джерело  ​

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду