Супрун назвала ліки, абсолютно несумісні з алкоголем

​Змішування цих препаратів з алкоголем може викликати малоприємні і небезпечні симптоми.

Виконуюча обов'язки голови Моз України Уляна Супрун розповіла, які види ліків категорично не можна змішувати з алкоголем. Про це Супрун повідомила в Facebook, інформує Ukr.Media.
За її словами, є ряд ліків, які абсолютно не сумісні з алкоголем, тому українцям варто уважніше читати інструкції до препаратів.
"Після тривалих наукових досліджень стало відомо, що алкоголь повністю несумісний тільки з такими антибіотиками, такими як: цефамандол, цефоперазон, цефотетан, хлорамфенікол, гризеофульвін, ізоніазид, метронілназол, нітрофурантоін, сульфаметоксазол, сульфаквазол, лінезолід, доксициклін. Зверніть увагу - це назви діючої речовини, а не препарату", - підкреслила вона.
Супрун підкреслила, що алкоголь разом з вищевказаними антибіотиками дасть миттєве сп'яніння, нудоту та інші неприємні симптоми. Інші антибіотики не мають суворих протипоказань, правда, інфекційні хвороби, гарячка та головний біль не кращі "сопутники" алкоголю, розповіла міністр.
Основними ж групами препаратів, які погано сумісні з алкоголем є знеболюючі і протизапальні препарати (ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота тощо), в цьому випадку можлива виразка шлунка, кровотеча, біль у шлунку, пошкодження печінки; для серцево-судинних хвороб (зокрема, нітрогліцерин) - викликають аритмію або тахікардію, запаморочення, перепади тиску, втрату свідомості.
А діабетичні препарати в поєднанні з алкоголем дуже сильно знижують рівень цукру в крові.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду