МОЗ не фінансуватиме пацієнтів без декларацій

МОЗ не фінансуватиме пацієнтів без декларацій.


З 1 квітня МОЗ хоче перестати фінансувати пацієнтів, які ще не уклали декларацій з лікарем.


Всіх пацієнтів терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів розділили на два списки – «зелений» та «червоний», — пише «Сегодня».


В першому списку люди, які уклали декларації з вибраними лікарями. Згідно даних Нацслужби здоров’я, це встигли зробити майже 26 млн українців. Всі інші опинились у другому списку. В МОЗ кажуть, що пацієнтів з «зеленого» списку з кожним днем стає все більше. Лише за два тижні березня, уклали на 815 тисяч декларацій більше, ніж в лютому, а в лютому – на 1,17 млн більше, ніж у січні.


«Це вимагає збільшення фінансування закладів охорони здоров’я, які працюють за «зеленим» списком, і скорочення для тих, хто працює за «червоним», – кажуть чиновники.


Жорстка економія


Для вирішення проблеми, МОЗ пропонує змінити правила фінансування. 370 грн на рік за одного пацієнта з обох списків отримують лікарі. Якщо Кабмін схвалить ініціативу медчиновників, вже з 1 квітня за людину з «червоного» списку лікарі отримуватимуть по 120 грн на рік. Раніше таке зниження планували з 1 липня. У міністерстві переконують, що цей крок дозволить заощадити 360 млн грн. Їх використають на фінансування «зеленого» списку. Щоправда, кажуть чиновники і про ризики:


«Це підштовхне медустанови, які ще не уклали договори з Нацслужби здоров’я, укласти їх якомога швидше або шукати інші джерела фінансування».


Невигідний список


Столичний терапевт розповів про можливі негативні наслідки такого рішення:


«Лікарю куди вигідніше буде приймати пацієнтів з деклараціями, а людям з «червоного» списку говорити, що все розписано на кілька годин вперед, а потім потрібно йти додому до пацієнта. Різниця в оплаті хоча і не велика, але вона все одно є».


Медексперт Зоряна Черненко переконує, що допомогу отримають всі.


«У нас закони говорять, що кожен українець має право на медичну допомогу. І тільки інший закон може це право обмежити, а не постанова Кабміну. Якщо хтось порушить цю норму, то йому загрожуватиме кримінальне переслідування за ненадання медичної допомоги».

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду