В Україні почав роботу Антикорупційний суд

В Україні почав роботу Антикорупційний суд
З дня початку роботи суду корупційні кримінальні провадження, як нові, так і ті, що вже слухаються в інших судах, повинні бути передані в Антикорупційний суд.

Вищий антикорупційний суд України розпочав свою діяльність.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 червня 2018 року ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд.

Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України. 11 квітня цього року судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду склали присягу.

7 травня судді ВАСУ обрали головою Вищого антикорупційного суду суддю Олену Танасевич, її заступником - суддю Євгена Крука.

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді зосередити Вищий антикорупційний суд виключно на справах топ-корупції.

Це передбачено президентським законопроектом №1025 «Про внесення зміни до закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)», зареєстрованим у парламенті 29 серпня та визначеним главою держави як невідкладний. Згідно з пояснювальною запискою до документу, початок роботи Вищого антикорупційного суду має завершити становлення системи антикорупційних органів в Україні.

Джерело ​