Ціни на картоплю подорожчали вдвічі і продовжують рости

Картопля тепер — товар не дешевий, здорожчала удвічі, а подекуди і втричі. По 10 гривень в середньому, якщо брати на гуртовому ринку. Вроздріб — ціни вищі.


Про це повідомляє ТСН.


Печена, варена чи смажена. Без неї не обходиться практично жодне застілля. Вона для українців — як другий хліб, а серед овочів — точно головна. Бараболя, бульба, крумпля та мандебурка — називають картоплю у різних регіонах по-різному, та й ціни різняться .


Особливість тернопільського ринку — овочів купа, а картоплі нема. Де-не-де вигулькують селяни із власною городиною. Непримітні, бо розклалися на асфальті, а не в ятках. Цінновий старт дванадцять гривень за кілограм. Поряд по тринадцять і чотирнадцять.


Утім, журналісти таки надибали найдешевшу тут картоплю. У Тернополі картоплю продають просто на дорозі. Фури стоять на паркувальних місцях жвавої проїжджої частини. Тут аварійно-небезпечно, зате дешево — по одинадцять гривень за кілограм картоплі.


Одні тут купують бараболю мішками, інші — викликають поліцію, бо місце паркування стало ринком на дорозі. А якщо без емоцій, то усі тутешні торговці підвищили вартість бараболі щонайменше на десять гривень у порівнянні з минулим роком.


Пані Тетяна ретельно відбирає крупну картоплю від дрібної. Коли зовсім інший товарний вигляд, дорожче продасть — 15 грн за кілограм.


Неврожай — основна причина різкого здорожчання, пояснюють продавці. «Була в нас засуха 2 місяці», — каже продавчиня.


Чому ж не поливали? Це питання сприймають майже як образу. «Воду дуже дорого качать, на 2000, як накачаєш і пенсії немає», — каже жінка.


Піддобрити, протруїти, та ще й з городу на базар довезти — от і ціна відповідна, головно, через клопіт з картоплею. «Красні сорти ще нічого. Білі сорти — усі побиті сухою гниллю. Ще й жуків ганяй, а вони такі наглі, їдять багато», — додає інша продавчиня.


А без догляду, кажуть, картопля наче горох. Вона по 8 гривень за кілограм.


Із кравчучкою та дружиною на столичний ринок Олександр прийшов затаритись картоплею тижнів на два. Картопля обійшлася у приблизно 90 гривень. По 12 — за кіло. Ця картопля із Черкащини. «В тому році вона коштувала 3.50−4. В цьому році 11−12 грн за кг», — кажуть продавці.


Так, каже фермер, злетіла у ціні через посуху. За картоплю відбірних сортів на базарі доведеться викласти більше, ціна доходить до 25 грн за кілограм.


Олександр бараболю до столиці возить фурами із Волині. Приймає у людей по 8 гривень. Бо через посуху картопля — товар дефіцитний. «Як в минулому році вона була 2 гривні. Тож нічого не заробили», — каже чоловік.


Запасатися бульбою потрібно саме зараз, доки урожай ще зібрали не весь, радять торговці. Мовляв, з початку жовтня ціни зростатимуть іще. Навіть гуртові. Подекуди від 12 до 15 гривень за кіло.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду