Для яких авто не буде потрібен техогляд


Про це повідомляє Дорожній Адвокат на сторінці у Facebook.
“Відповідно до п. 31.3.Б ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів, якщо вони не пройшли обов’язковий технічний контроль”, – ідеться в повідомленні.
Згідно статті 35 Закону України «Про Дорожній рух», обов’язковому технічному контролю не підлягають:
Легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, за умови, якщо ці транспортні засоби не використовується з метою отримання прибутку.
Відповідно до ДСТУ 3649-97 транспортні засоби вагою до 3500 кг і кількістю сидячих місць, крім сидіння водія, не більше восьми належать лише до категорії «В», тобто до легкових автомобілів.
“Згідно Закону «Про митний тариф», за кодом 8703 класифікуються автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей, включаючи вантажо-пасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі”, – зазначає Дорожній Адвокат.
Таким чином, автомобілі типу «Вантажо-пасажирські-В» з кількістю місць для сидіння не більше дев’яти, які за своєю конструкцією та обладнанням призначені для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки, є не вантажними автомобілями, а легковими.
А тому відповідно до ст. 35 Закону «Про Дорожній рух» такі автомобілі обов’язковому технічному контролю не підлягають (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку).
Тому винесення на водіїв таких ТЗ штрафів відповідно до ч. 3 ст. 121 КУпАП є незаконним.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду