Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями в Україні більше немає

20 грудня 2019 року втратила чинність постанова Кабінету мініструв України № 854 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”.
Підставою для цього стала інша постанова кабміну №1026 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України” від 23 жовтня поточного року.
Разом із цим, слід зауважити, що зі скасуванням Правил роздрібна торгівля алкоголем регулюватиметься Податковим кодексом України, законами “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів ,”Про захист прав споживачів“, “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг“, а також Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування населення , а також  Правилами роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства йіншими відповідними документами щодо ведення господарської діяльності в згаданій площині.
Не секрет, що подібні документи, як правило, значною мірою дублюють відповідні норми законів. Так і в цьому випадку.
Дана постанова щодо втрати чинності Правил зменшить регуляторний тиск на бізнес. Крім того, працівникам, які продають алкоголь більше не потрібно обов’язково мати відповідну професійну освіту.
Також, відміна Правил спростить життя і тим, хто продає коктейлі. Адже, тепер,  технологічні і калькуляційні картки на коктейлі  не треба погоджувати з санітарно-епідеміологічною службою.
При цьому, слід зауважити, що  для того, аби торгувати алкогольними напоями в тому числі й у роздріб, потрібна відповідна «роздрібна» ліцензія. За торгівлю такими товарами без ліцензії згідно зі ст. 17 Закону № 481 “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” застосовується адмінсанкція у розмірі 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.та роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії – 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень.
А от згідно зі ст. 156 КпАП за роздрібну торгівлю такими товарами без ліцензії передбачено адміністративний штраф  з конфіскацією таких товарів та виручки від їх продажу.

Підготувала Саша Клімова


Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду