До Італії вирушив літак для евакуації українців, які раніше застрягли на кордоні зі Словенією

З міжнародного аеропорту «Бориспіль» вилетів літак для евакуації 95 українців, які не змогли повернутися з Італії через закриття кордонів зі Словенією.
За ініціативи президента України Володимира Зеленського та на виконання рішення уряду, літак спецрейсу авіакомпанії SkyUp Airlines вилетів із аеропорту «Бориспіль» о 16:00, повідомляється на Урядовому порталі.
Це тільки перший борт, який здійснює евакуацію українців, котрі не можуть повернутися додому через карантин. Він здійснить політ за маршрутом Київ («Бориспіль») - Венеція (аеропорт «Марко Поло») - Київ («Бориспіль»).
На борту літака перебуватимуть працівники Центру медицини катастроф.
 Також весь екіпаж забезпечений захисними масками та дезінфікуючими засобами, відповідно до загальних рекомендацій, які надало Міністерство охорони здоров’я працівникам транспортної галузі. Медичний огляд пасажирів здійснюватиметься в Італії до посадки на літак відповідно до алгоритмів.
Під час польоту лікарі проводитимуть медико-санітарний нагляд. Після прибуття в Україну всі евакуйовані зобов’язані здійснити 14-денну самоізоляцію (домашній карантин).
Заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що лікарі провели всі необхідні дослідження, щоб зрозуміти стан здоров’я евакуйованих. «На самоізоляцію будуть відправлені люди без симптомів гострих вірусних захворювань і з негативним результатом тесту на COVID-19. Наголошую, перебування вдома на самоізоляції, як і здійснення амбулаторного лікування людей із легким перебігом хвороби, безпечне для оточуючих, за умови дотримання рекомендацій Міністерства охорони здоров’я, які зазначені в Стандартах надання медичної допомоги», - сказав Ляшко.
Як повідомляв УНІАН, увечері 12 березня, коли автобуси рейсів "Мілан-Київ" та "Барі-Херсон", в яких перебували близько 120 українців, прибули з Італії на словенський кордон, прикордонники вирішили не пропускати автобуси до країни та закликали їх повертатися назад до Італії.