В Україні запроваджується режим надзвичайної ситуації

Сьогодні Кабінет міністрів на 30 днів встановлює режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжити карантинні заходи.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.
 "Сьогодні Кабмін розгляне питання запровадження надзвичайної ситуації на всій території України і переведення в режим НС єдиної державної системи цивільного захисту.
Режим НС планується ввести на 30 днів. Відповідно, всі карантинні заходи також плануємо продовжити на 30 днів", - сказав він. Шмигаль наголосив, що надзвичайна ситуація не є надзвичайним станом та закликав не плутати ці поняття.
Різниця між режимом надзвичайної ситуації та надзвичайним станом 
Наразі у Києві та шести областях України ввели режим надзвичайної ситуації.
 Надзвичайна ситуація визначається Кодексом цивільного захисту України як «обстановка на окремій території чи суб'єкті господарювання на ній або водному об'єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення».
Причиною НС може бути катастрофа, аварія, пожежа, стихійне лихо, епідемія, тощо. Для подолання надзвичайної ситуації формується штаб, який може напряму залучати необхідні для цього структури та сили.
Дуже важлива відмінність між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом – останній передбачає тимчасове обмеження прав і свобод людини. МВС раніше пояснило, в чому полягає відмінність між режимами в умовах епідемії.