Пенсія 4100 грн? Стало відомо про те, як різко зростуть виплати

У цьому році Уряд зробив комплексну програму підвищення пенсій.
“Для нас це було надважливо і ми розшукали для цього ресурс”, – сказала міністр.
В чому вона полягає:
  • 1,5 млн пенсіонерів, старших за 80 років, отримали щомісячне підвищення до пенсії у середньому розмірі 500 гривень,
  • 10,6 млн пенсіонерів та одержувачів соціальних допомог, розмір пенсій та виплат яким не перевищував 5 тис. гривень, отримали одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 гривень,
  • для 8,4 млн пенсіонерів у травні було проіндексовано пенсії.
“В результаті цієї багатомірної програми розмір середньої пенсії з початку року зріс майже на 400 гривень до 3400 гривень, а для осіб старших за 80 років середня пенсія склала 4 100 гривень.
Наші зусилля були спрямовані на найбідніших людей. Нам вдалось для більше 2 мільйонів пенсіонерів, у яких пенсія на досягала 2000 гривень, підвищити пенсії так, щоб вивести за цей поріг. Ми розуміємо, що цього недостатньо, але це перші кроки.
Що буде іще в цьому році? Якщо буде підвищена мінімальна заробітна плата, то зросте і мінімальна гарантія для осіб 65 років і старше, якщо у жінки є стаж 30 років, а у чоловіка – 35 років. Мінімальна пенсійна виплата у цих людей становитиме 2 тисячі гривень.
Друге підвищення буде в грудні цього року. Воно пов’язане із підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тоді мінімальна пенсія становитиме 1769 гривень. Надбавки, підвищення за понаднормовий стаж – все, що прив`язано до прожиткового мінімуму, все також буде перераховано”, – наголосила Марина Лазебна.
 Про це у коментарі ІА “Вголос” сказала міністр соцполітики Марина Лазебна.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду