Освіта на карантині: які зміни чекають на школи з 1 вересня

Весняний семестр минулого навчального року українські школярі завершували дистанційно – через обмеження, введені у зв'язку з пандемією COVID-19. Однак карантин триває. На що чекати учням та вчителям з початку нового навчального року?
Сайт 24 каналу зібрав все, що відомо на цей момент, та дізнався, до яких нововведень уже готуються у школах.

Що говорять в уряді?

Міністерство охорони здоров'я наразі продовжує розробляти рекомендації для безпечного відкриття навчальних закладів з 1 вересня. Їх фінальний перелік опублікують до кінця липня.

Як зазначив очільник МОЗ Максим Степанов, у відомстві мають намір перейняти найкращі закордонні практики, аби "зробити процес навчання максимально комфортним та безпечним".

Розглядають, зокрема, такі нововведення:

  • проведення температурного скринінгу учнів та працівників закладів на початку дня (не допускатимуть до школи тих, чия температура перевищує 37,2);
  • наявність антисептиків у приміщеннях (діти ними повинні користуватися лише під наглядом педагогів);
  • батьки, які приводять дітей до школи, повинні бути в масках.
Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю Українському радіо не виключив поділ предметів за форматом їх вивчення: одні уроки відвідуватимуть виключно дистанційно, а інші – у школі. При цьому він наголосив, що школа виконує як освітню, так і соціально-економічну функції. Йдеться передусім про те, що батьки працюють і не можуть постійно перебувати вдома з дітьми.
Як тільки ми переходимо на дистанційну освіту, то з дитиною повинен хтось перебувати вдома. Це буде впливати на можливість сім'ї адекватно працювати і поповнювати сімейний бюджет,
– пояснив Ляшко.
Тим часом карантин в Україні продовжили до 31 серпня. Для кожного регіону окремо будуть встановлювати один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки. І два з них передбачають обмеження для роботи навчальних закладів ("помаранчевий" рівень) або заборону їх відвідувати ("червоний"), наголосили у Міністерстві освіти і науки.

"Переважна більшість здобувачів освіти 1 вересня традиційно підуть до закладів освіти. Міністерство виступає за те, щоб навчальний процес проходив, як і раніше, в класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень", – розповів т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Регіони з "червоним" рівнем небезпеки школи не відкриють / Фото unsplash
Він уточнив: у МОН, разом з МОЗ та головним санітарним лікарем, наразі розглядають можливі сценарії для проведення процесу навчання з 1 вересня в умовах карантину. Як тільки рішення буде прийнято, керівники навчальних закладів та відповідні відомства отримають докладні алгоритми та роз'яснення.
На початку липня Шкарлет в інтерв'ю lb.ua зазначав, що не виключають і так звану змішану форму навчання: частково оффлайн, частково онлайн. Можливий також варіант відвідування навчальних закладів по змінах.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду