Немає стажу - немає пенсії: українці без вислуги років залишаться без випла

До кінця 2020 року ті 60-річні громадяни України, які не мають необхідного стаж для отримання пенсії, все ще зможуть претендувати на соціальні виплати у той час, як  пенсії в 2021 підвищать 10 мільйонам українців. Водночас наступного року планується припинити виплачувати пенсії тим, хто недобрав певну кількість років роботи.
Як пише РБК-Україна, таке рішення було прийнято постановою Кабінету міністрів №1098. Документ був прийнятий ще в 2017 році разом з пенсійною реформою, щоб більш м'яко впровадити правила.
Згідно з документом, право на соціальну пенсію мають ті, кому не вистачає стажу, однак стосується це не всіх. Так, щоб в 2021-му році почати отримувати пенсію, необхідно у віці 60 років мати не менше ніж 27 років стажу. У разі, якщо громадянин країни набрав від 17 до 27 років, йому доведеться працювати до 63 років. Якщо від 15 до 17 - 65 років.
Якщо у вас є 15 років стажу, але його не вистачає, щоб з 60-ти отримувати пенсію, ви маєте право на соціальну виплату. При цьому варто зазначити, що такі виплати призначатимуть лише до січня 2021-го. Після цього українці без стажу ризикують зовсім виявитися без соцдопомоги.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду