«Гра біцепсами», або Про зворотний бік російської армії

У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна. Такі спільні навчання – це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на набуття можливості ВМС ЗС України працювати повністю за стандартами НАТО.
Про те, чому ці навчання важливі для українців і що насправді відбувається в російській армії, пише Юрій Федоренко на Матриці української свободи.

Чому Україна вибирає НАТО?

Зі слів блогера, Україна рівняється на кращі, сильні, успішні і розвинені армії світу. На армії, забезпечені технічною і фінансовою потужністю, що розвиваються і впроваджують нові технології. На армії, які поважають. На армії, які піклуються про своїх військовослужбовців, цінують їх життя.
І, звичайно ж, ніхто не стане рівнятися на армію, від якої одна назва.
Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу на російських телеканалах і в ЗМІ розповідає про унікальне озброєння, про стратегічні ядерні сили російської армії, про велику програму щодо реформи армії. 
«Як завжди, називає якісь відсотки: «показник сучасного озброєння в російських Стратегічних ядерних силах становить 86 %», «рівень сучасності вище 70 %, і цей показник продовжує збільшуватися»; звідки він це взяв, з чим він це зіставляє? Мабуть, йому одному відомо, а інші не ставлять питання, типу «мовчи, дурень, за розумного зійдеш», – зазначає автор.

Так що ж ховається за красивою ширмою?

Насправді, зі слів Федоренка, за гучними словами ховається гола правда.
«І це в прямому сенсі: російська армія злиденна, гола, голодна і переживає найгірші свої часи. Російське озброєння не придатне для бойових і навчальних дій», – пише він.
Автор наводить перелік людських жертв і найбільш гучних втрат техніки, які сталися упродовж року:
  • 9 червня 2021 року в Болгарії під час навчань винищувач МіГ-29 впав в Чорне море – виготовлений в РФ; 
  • 21 квітня 2021 року в Румунії під час тренувального польоту розбився МіГ-21 – виготовлений в РФ;
  • 23 березня 2021 року три члени екіпажу далекого бомбардувальника Ту-22М3 загинули в результаті нештатного спрацьовування системи катапультування при підготовці на землі на військовому аеродромі в Шайковці Калузької області; 
  • 25 грудня минулого року літак Ту-154, що належить Міноборони Росії, розбився на Чорному морі.
«І цей ряд можна дуже довго продовжувати й розширювати танками, мінометами, підводними човнами ... і особовим складом, який там загинув, – додає Федоренко. – Але в кожній «залізяці» знаходяться люди. І людський фактор завжди буде мати місце при НП на військових навчаннях і армії в цілому».
За неофіційною інформацією, пише Федоренко, в СРСР був визначений допуск (у відсотковому відношенні – 2 %) із загибелі людей на військових навчаннях. У 2003 році в ефірі Першого каналу стверджувалося, що допустимі «солдатські витрати» не повинні перевищувати 4 % від чисельності, яка бере участь у навчаннях особового складу.
«Згідно з оцінкою військового експерта Віктора Мураховського, щорічно російська армія витрачає на навчальні стрільби 100 тисяч одиниць боєприпасів, в них беруть участь близько мільйона військовослужбовців. 4 % від мільйона ??? Правда, жах ... 40 тисяч гине тільки на навчаннях. І це армія, на яку в рік виділяється понад 65 мільйонів доларів. Хоча питання: на армію або благополуччя окремих генералів? Може, тому армія злиденна, а Шойгу вимагає від підлеглих приховувати правду і розповідати казки про боєздатність і велич російської армії», – зазначає автор.
Зі слів Юрія Федоренка, 50 % звернень щодо смертей пов'язані з самогубствами в російській армії. Десь причинами стали злочини щодо загиблих, десь особисті мотиви. Останнім часом по строковиках йде доведення, що в основному смерті відбуваються внаслідок нестатутних взаємовідносин. І слід пам'ятати, що нестатутні відносини – це і моральне, і фізичне насильство. Тобто примус до якихось дій.
Автор додає: реформа в російській армії привела до збільшення насильства, суїциду, хвороб, ненадання медичної допомоги, пияцтва, наркоманії, нестатутних відносин в т.ч. і «дідівщини», поборів і т.д.
«Армію розікрали та продали все, що можна продати, НЗ як такого вже не існує ... Залишилося тільки приховувати правду і «грати біцепсами», щоб за бравадою не помітили хвилювання. І хто, по добрій волі, захоче служити в такій армії? Хто захоче рівнятися на таку армію? Хто захоче співпрацювати, проводити спільні навчання з такою армією? Хіба у таких треба вчитися і переймати досвід, рівнятися на стандарти і досягнення? НІ! І тисячі раз НІ!», – резюмує він.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду